Krzysiek Borek27.01.2018
Xiaomi pracuje nad następcą modelu Mi 5X

Xiaomi pracuje obecnie nad następcą Mi 5X i wygląda na to, że sprzęt będzie lekko podobny do iPhone’a X i Huawei Mate 10 Pro.

Wiemy jak sprzęt będzie wyglądał, wszystko dzięki zdjęciom, które pojawiły się w sieci.

Wspominałem o podobieństwie do iPhone’a X? Widać to przede wszystkim w ułożeniu obiektywów aparatu. To nie wszystko, ponieważ pasy antenowe są takie same, jak w iPhone’eie 7 lub 7 Plus. Na szczęście na tym kończą się podobieństwa. Mi 6X otrzyma wyświetlacz o przekątnej 5,99 – cala i proporcjach 18:9.

Podejrzewam, że Chińczycy zaprezentują nowy sprzęt podczas nadchodzących targów Mobile World Congress w Barcelonie. Być może pomoże im to w promowaniu kolejnej generacji układu scalonego Surge, tym razem będzie to model S2. Nadal będziemy mieli do czynienia z 8 – rdzeniową jednostkę, mocniejsze rdzenie (A73) będą miały taktowanie wynoszące 2,2GHz, podczas gdy wolniejsze (A53) zadowolą się 1,8GHz. W przypadku układu graficznego możemy liczyć na Mali – G71 MP8.

Pamiętajcie, że Mi 5X poza granicami Chin został wydany jako jeden z przedstawicieli programu Android One i zmieniono jego nazwę na Mi A1. Obecnie nie wiadomo czy Mi 6X czeka podobny los zagranicą, więc ciężko mówić, żeby to był Mi A2.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek