xiaomi 1

Xiaomi SU7: Pierwszy elektryczny samochód Xiaomi

Chińska firma Xiaomi właśnie weszła na rynek motoryzacyjny, prezentując swój pierwszy elektryczny samochód Xiaomi SU7.

Ten pięciomiejscowy sedan z pewnością przyciąga uwagę swoim eleganckim designem, pionierskimi technologiami i imponującymi osiągami. Współpraca z chińskim producentem BAIC umożliwiła stworzenie tego innowacyjnego pojazdu, który trafi na rynek w 2024 roku.

Wygląd

Xiaomi SU7: Pierwszy elektryczny samochód Xiaomi ciekawostki Xiaomi SU7, samochód od Xiaomi, samochód elektryczny Xiaomi SU7, ile kosztuje Xiaomi SU7  Chińska firma Xiaomi właśnie weszła na rynek motoryzacyjny, prezentując swój pierwszy elektryczny samochód Xiaomi SU7. xiaomi 2

Xiaomi SU7 to samochód, który z pewnością przyciąga wzrok. Jego elegancki design, połączony z nowoczesnymi detalami, sprawia, że ​​ten sedan wyróżnia się na tle konkurencji. Długość SU7 wynosi 4997 mm, a rozstaw osi to 3000 mm. Samochód będzie dostępny z dwoma rodzajami felg – o średnicy 19 i 20 cali.

Pierwsze wrażenie, jakie robi SU7, to jego imponujący panoramiczny dach. Ta funkcja sprawia, że wnętrze samochodu jest jasne i przestronne, jednocześnie dodając mu elegancji.

Wydajność i napęd

Xiaomi SU7: Pierwszy elektryczny samochód Xiaomi ciekawostki Xiaomi SU7, samochód od Xiaomi, samochód elektryczny Xiaomi SU7, ile kosztuje Xiaomi SU7  Chińska firma Xiaomi właśnie weszła na rynek motoryzacyjny, prezentując swój pierwszy elektryczny samochód Xiaomi SU7. xiaomi 3

Xiaomi SU7 oferuje dwie wersje napędu: tylny napęd o mocy 220 kW oraz napęd na wszystkie koła o maksymalnej mocy 495 kW (220 kW + 275 kW). Wersja z tylnym napędem waży 1980 kg i osiąga maksymalną prędkość 210 km/h, podczas gdy wersja z napędem na wszystkie koła waży 2205 kg i osiąga maksymalną prędkość 265 km/h.

Technologie

Xiaomi SU7: Pierwszy elektryczny samochód Xiaomi ciekawostki Xiaomi SU7, samochód od Xiaomi, samochód elektryczny Xiaomi SU7, ile kosztuje Xiaomi SU7  Chińska firma Xiaomi właśnie weszła na rynek motoryzacyjny, prezentując swój pierwszy elektryczny samochód Xiaomi SU7. xiaomi 4

Xiaomi SU7 jest wyposażony w wiele zaawansowanych technologii, które sprawiają, że podróż jest nie tylko wygodna, ale również bezpieczna. Jedną z najbardziej intrygujących cech tego samochodu jest funkcja rozpoznawania twarzy. Kamera umieszczona na bocznej kolumnie samochodu prawdopodobnie służy do tego celu. Dzięki tej technologii, samochód może identyfikować kierowcę i dostosowywać ustawienia do jego preferencji.

Kolejną zaletą SU7 jest system ETC, który umożliwia płatności za przejazdy płatnymi drogami bez konieczności zatrzymywania samochodu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć kolejek na punktach poboru opłat.

Wersje i cena

Xiaomi SU7: Pierwszy elektryczny samochód Xiaomi ciekawostki Xiaomi SU7, samochód od Xiaomi, samochód elektryczny Xiaomi SU7, ile kosztuje Xiaomi SU7  Chińska firma Xiaomi właśnie weszła na rynek motoryzacyjny, prezentując swój pierwszy elektryczny samochód Xiaomi SU7. xiaomi 6

Xiaomi SU7 będzie dostępny w trzech wariantach: SU7, SU7 Pro i SU7 Max. Każda z tych wersji będzie miała swoje unikalne cechy. Niektóre z nich będą wyposażone w wysuwane spojler, technologię LiDAR (prawdopodobnie do adaptacyjnego tempomatu) oraz zaawansowany system multimedialny.

Niestety, cena samochodu wciąż nie została ujawniona, ale z pewnością Xiaomi zaskoczy klientów atrakcyjną ofertą cenową, która będzie konkurencyjna w stosunku do innych marek samochodowych.

Produkcja i dostawa

Xiaomi SU7: Pierwszy elektryczny samochód Xiaomi ciekawostki Xiaomi SU7, samochód od Xiaomi, samochód elektryczny Xiaomi SU7, ile kosztuje Xiaomi SU7  Chińska firma Xiaomi właśnie weszła na rynek motoryzacyjny, prezentując swój pierwszy elektryczny samochód Xiaomi SU7. xioami8

Produkcja samochodu Xiaomi SU7 rozpocznie się w grudniu 2023 roku, a dostawy rozpoczną się w lutym 2024 roku. BAIC, chiński producent samochodów, już rozpoczął testową produkcję, co sugeruje, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Warto zauważyć, że ta prezentacja samochodu jest nieoficjalna. W Chinach każdy samochód musi zostać zatwierdzony przez lokalny organ regulacyjny przed wprowadzeniem na rynek, a Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych co miesiąc publikuje listę samochodów, które przechodzą przez ten proces. Xiaomi również musiało przejść tę procedurę, co niekoniecznie było po myśli producenta, który musiał ujawnić zdjęcia i specyfikacje samochodu, które nie były jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Xiaomi SU7 to elektryczny samochód, który wnosi wiele innowacji do branży motoryzacyjnej. Jego elegancki design, zaawansowane technologie i imponujące osiągi sprawiają, że warto oczekiwać debiutu tego pojazdu na rynku. Biorąc pod uwagę sukces Xiaomi w innych dziedzinach elektroniki, nie można się doczekać, jakie będą miały dalsze plany w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 196

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top