Xiaomi wypowiada Apple „wojnę na śmierć i życie” ciekawostki Xiaomi, Apple  Założyciel Xiaomi Lei Jun powiedział, że firma zamierza rzucić wyzwanie Apple i stać się liderem w segmencie smartfonów premium. xiaomi 1300x700

Xiaomi wypowiada Apple „wojnę na śmierć i życie”

Założyciel Xiaomi Lei Jun powiedział, że firma zamierza rzucić wyzwanie Apple i stać się liderem w segmencie smartfonów premium.

Według wpisu szefa Xiaomi na chińskim portalu społecznościowym Weibo, marka skupi się na segmencie high-end globalnego rynku smartfonów, aby bezpośrednio konkurować z Apple, próbując wypełnić pustkę pozostawioną przez Huawei.

Xiaomi wypowiada Apple „wojnę na śmierć i życie” ciekawostki Xiaomi, Apple  Założyciel Xiaomi Lei Jun powiedział, że firma zamierza rzucić wyzwanie Apple i stać się liderem w segmencie smartfonów premium. xiaomi 1

„[Zamierzamy] w pełni dorównać Apple pod względem produktów i stać się największą marką smartfonów premium w Chinach w ciągu najbliższych trzech lat” – powiedział Lei Jun.

Opisał też konkurowanie z Apple na rynku smartfonów z wyższej półki jako „wojnę na śmierć i życie”, którą Xiaomi musi wygrać.

Warto dodać, że w czwartym kwartale 2021 roku Apple wyprzedził Vivo, stając się po raz pierwszy od sześciu lat czołowym dostawcą smartfonów w Chinach. W tym samym czasie firma stała się największym na świecie sprzedawcą telefonów, przy czym co piąty sprzedawany smartfon to iPhone.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry