Xiaomi wypowiada Apple „wojnę na śmierć i życie” ciekawostki Xiaomi, Apple  Założyciel Xiaomi Lei Jun powiedział, że firma zamierza rzucić wyzwanie Apple i stać się liderem w segmencie smartfonów premium. xiaomi 1300x700

Xiaomi wypowiada Apple „wojnę na śmierć i życie”

Założyciel Xiaomi Lei Jun powiedział, że firma zamierza rzucić wyzwanie Apple i stać się liderem w segmencie smartfonów premium.

Według wpisu szefa Xiaomi na chińskim portalu społecznościowym Weibo, marka skupi się na segmencie high-end globalnego rynku smartfonów, aby bezpośrednio konkurować z Apple, próbując wypełnić pustkę pozostawioną przez Huawei.

Xiaomi wypowiada Apple „wojnę na śmierć i życie” ciekawostki Xiaomi, Apple  Założyciel Xiaomi Lei Jun powiedział, że firma zamierza rzucić wyzwanie Apple i stać się liderem w segmencie smartfonów premium. xiaomi 1

„[Zamierzamy] w pełni dorównać Apple pod względem produktów i stać się największą marką smartfonów premium w Chinach w ciągu najbliższych trzech lat” – powiedział Lei Jun.

Opisał też konkurowanie z Apple na rynku smartfonów z wyższej półki jako „wojnę na śmierć i życie”, którą Xiaomi musi wygrać.

Warto dodać, że w czwartym kwartale 2021 roku Apple wyprzedził Vivo, stając się po raz pierwszy od sześciu lat czołowym dostawcą smartfonów w Chinach. W tym samym czasie firma stała się największym na świecie sprzedawcą telefonów, przy czym co piąty sprzedawany smartfon to iPhone.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top