Xiaomi zawiązuje współpracę z TSMC i wyprodukują razem układ scalony Surge S2 ciekawostki Xiaomi  Xiaomi zdecydowało się na wyprodukowanie własnego układu scalonego, który ostatecznie pojawił się wyłącznie w Mi 5c dostępnym w Chinach. xiaomi logo 2

Xiaomi zawiązuje współpracę z TSMC i wyprodukują razem układ scalony Surge S2

Xiaomi zdecydowało się na wyprodukowanie własnego układu scalonego, który ostatecznie pojawił się wyłącznie w Mi 5c dostępnym w Chinach.

W tym roku powinna pojawić się kolejna generacja układu scalonego Surge, ale Chińczycy podczas produkcji będą współpracować z TSMC.

Xiaomi zawiązuje współpracę z TSMC i wyprodukują razem układ scalony Surge S2 ciekawostki Xiaomi  Xiaomi zdecydowało się na wyprodukowanie własnego układu scalonego, który ostatecznie pojawił się wyłącznie w Mi 5c dostępnym w Chinach. tsmc

TSMC samo poinformowało o zawiązaniu współpracy z Xiaomi i wygląda na to, że Surge S2 będzie 16nm układem. Będzie zawierał 8 rdzeni, 4×2,2Ghz i 4×1,8Ghz. Nie zabraknie układu graficznego Mali G71MP8, szybkiej pamięci UFS 2.1, pamięci operacyjnej typu LPDDR4 i braku wsparcia dla CDMA.

Wydajność Surge S2 ma być tak sama, jak autorskiego układu Huawei, którym jest Kirin 960.

Podejrzewam, że nowy układ scalony znowu pojawi się w sprzęcie wydanym z myślą o wyłącznie Chińskim rynku i znowu będą problemy z działaniem sieci komórkowych poza granicami Chin. Tak właśnie było z Mi 5c, choć po lekkim kombinowaniu da się go używać nawet w Europie.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top