ipad 1

Z historii Apple: Steve Jobs i niesławny tweet o iPadzie

Steve Jobs był jednym z najbardziej znanych i wpływowych przedsiębiorców w historii technologii. Był założycielem i dyrektorem generalnym Apple.

Jednym z najważniejszych produktów, które stworzył podczas swojej kariery, był iPad – tablet, który zmienił sposób, w jaki ludzie konsumują media.

W 2010 roku, na kilka miesięcy przed oficjalną premierą iPada, Jobs spotkał się z przedstawicielami The Wall Street Journal i The New York Times. Apple chciało pozyskać te organizacje do tworzenia efektownych aplikacji na nadchodzący tablet, a niektórzy dziennikarze wypróbowali tablet. Jeden z nich niedyskretnie pochwalił się tym doświadczeniem na Twitterze, co doprowadziło Jobsa do szału.

Z historii Apple: Steve Jobs i niesławny tweet o iPadzie ciekawostki tweet, Steve Jobs, iPad  Steve Jobs był jednym z najbardziej znanych i wpływowych przedsiębiorców w historii technologii. Był założycielem i dyrektorem generalnym Apple. iPad21

Steve Jobs był znany z tego, że miał pełną kontrolę nad tym, jak o jego produktach mówi się w mediach. Chciał, aby każdego dnia pojawiały się pozytywne artykuły na temat Apple i jego urządzeń. W obliczu zbliżającej się oficjalnej premiery iPada, Jobs był już dość zdenerwowany, co jest całkiem zrozumiałe. Chciał mieć pełną kontrolę nad tym, jak będzie się o nim mówiło, zanim trafi na sklepowe półki, a wspomniany tweet z pewnością nie pasował do jego planu.

Autor tweeta, redaktor wykonawczy The Wall Street Journal – Alan Murray, nie był świadomy, że jego wpis wywoła tak wiele emocji. W końcu, nie był to nic innego, jak tylko krótka wiadomość na Twitterze, która wskazywała na to, że użył iPada. Jednak to wystarczyło, aby Jobs poczuł się zdradzony przez jednego ze swoich partnerów medialnych.

Powodem, dla którego tweet Murray’a wywołał takie emocje u Jobsa, było to, że Apple chciało kontrolować każdy aspekt pokazywania iPada światu. Chciał, aby pokazy był dokładnie takie, jakie zaplanował, a każde nieautoryzowane ujawnienie nowych informacji mogło wpłynąć na wizerunek urządzenia przed oficjalną premierą.

Z historii Apple: Steve Jobs i niesławny tweet o iPadzie ciekawostki tweet, Steve Jobs, iPad  Steve Jobs był jednym z najbardziej znanych i wpływowych przedsiębiorców w historii technologii. Był założycielem i dyrektorem generalnym Apple. tweet

Cierniem w boku Jobsa był post, który brzmiał: “Ten tweet został wysłany z iPada. Czy to wygląda fajnie?” W komentarzach pod tweetem zaczęli się pojawiać ludzie, którzy zaczęli spekulować na temat iPada, a Jobs nie miał już kontroli nad tym, co ludzie mówią o jego produkcie.

Dla Jobsa ten tweet był poważnym naruszeniem zaufania. Miał poczucie, że został zdradzony przez jednego ze swoich partnerów.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top