Krystian22.02.2014
Za co kocham Apple

Wczoraj Apple zaskoczyło nas wszystkich i nieoczekiwanie wydało aktualizację oprogramowania dla swoich telefonów i tabletów.

Wprawdzie wszyscy niecierpliwie czekają na wydanie stabilnej wersji iOS 7.1, która ma znacząco przyspieszyć aktualne urządzenia, Apple jednak wydało wersje 7.0.6. Gdyby tego było jednak mało, pokazała sie rownież wersja 6.1.6 czyli system, który już teoretycznie nie powinien być przez firmę aktualizowany.

iOS 6.1.6 przeznaczony jest jedynie dla iPhone 3GS, którego wiek to aktualnie aż 5 lat! Na świecie nie ma ich pewnie już aż tak duzo, a mimo to, Apple wolało dla bezpieczeństwa użytkowników zrobić aktualizacje tych 5 letnich telefonów! Za to właśnie kocham Apple.

A teraz jeszcze chciałbym napisać kilka zdań na temat Androida i wykrytej ostatnio jeszcze bardziej niebezpiecznej luce w zabezpieczeniach tego systemu. Podobno na atak podatne sa wszystkie telefony z wersją systemu 4.2 i poniżej. Ile to jest telefonów? Setki milionów na całym świecie! Kiedy zostaną one zaktualizowane aby użytkownicy byli bezpieczni? Zapewne nigdy.

Dobrze będzie, jeżeli tańsze telefony sprzed roku dostaną cokolwiek, nie mówiąc już o wersji bezpiecznej. A te sprzed 2 lat, sprzed 3,4,5? Cóż, szanowni użytkownicy Androida – radził bym bardzo uważać jakie dane trzymacie na swoich super urządzeniach. I koniecznie zainstalujcie antywirusa!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_