Zagrajmy w grę - wyłącz smartfona felietony życie bez smartfona, Uzależnienie, Twitter, Smartfon, iPhone, internet, Felieton   Krzyk 1300x700

Zagrajmy w grę – wyłącz smartfona

Gdzie masz telefon? Pewnie pod ręką. Weź go i zadzwoń. Zadzwoń, nie napisz. Zadzwoń do kilku osób, z którymi od dawna nie masz kontaktu. Umówcie się na piwo i wyjdźcie razem. Jak już się spotkacie, zajmiecie miejsca przy stoliku zróbcie coś szalonego. W końcu #YOLO i takie rzeczy.

Internet przybliża nas do ludzi, którzy są daleko. Oddala od tych blisko. – Paulo Coelho

Niech tym szalonym będzie odłożenie telefonów na stół, ekranem w dół. Spróbujcie porozmawiać. Tak po prostu. O wszystkim, niczym i kuchni skandynawskiej. Na wypadek gdybyście już zapomnieli przypomnę, że ludzie mają takie ustrojstwo – nazywa się aparat mowy i służy do mówienia. Mają też uszy. Uszy działają nawet bez włożonych słuchawek. Jak się połączy mówienie i słuchanie, to wychodzi rozmowa. Rozmowa nie boli tak bardzo, jak mogłoby się wydawać!

Zapomnijcie na chwilę o internecie.

Olejcie telefony, wiadomości i powiadomienia. Wiem, że jesteście zajebiści, wszyscy na Was liczą, oczekują profesjonalnej rady, pomocy i w ogóle, ale świat poradzi sobie godzinę czy dwie bez Was. Bądźcie tylko ?tu i teraz?. To dopiero jest #YOLO!

Zagrajmy w grę - wyłącz smartfona felietony życie bez smartfona, Uzależnienie, Twitter, Smartfon, iPhone, internet, Felieton   Krzyk1

Na początku będzie wam ciężko. Będą pot, łzy i zgrzytanie zębów. Ręce trząść Wam się będą jak opętane, więc lepiej zabierzcie spodnie na zmianę, bo na 100% zalejecie się jakimś płynem. Wzrok przy najmniejszym szmerze przypominającym wibracje będzie szukać telefonu. Nie raz nerwowo klepniecie się po kieszeni. Nieodparta chęć sięgnięcia po smartphona. Skąd to znam?

Dlatego załóżcie się. Pierwsza osoba, która sięgnie po telefon jest looserem i stawia reszcie kolejkę #tyleprzegrać. Jeśli w waszej ekipie nie ma filantropa o kieszeniach głębokich jak rów mariański, będzie to dobra motywacja. No chyba, że jesteście abstynentami, ale jak patrze na ten świat to szczerze wątpię, że to możliwe.

Pozapominaliśmy już jak to jest przebywać z ludźmi, a nie ludźmi i ich telefonami. Warto to odkryć na nowo. Od kiedy zaczęliśmy grać w tę grę, rozmowy zaczęły być jakieś takie kształtne, ciekawe. Niezręczna cisza przestała istnieć. Ludzie stali się bliżsi.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry