OneTech01.08.2019
„Zaimportuj z:” – bardzo ciekawa funkcja o której prawdopodobnie większość z Was nigdy nie słyszała

Programiści z Cupertino opracowali wygodną i przydatną funkcję o nazwie AirDrop. Dzięki niej można szybko przesyłać pliki między różnymi urządzeniami Apple. Ale dzisiejsza funkcja jest inna, lepsza.

W przypadku konieczności zrobienia zdjęcia i natychmiastowego przesłania go na komputer Mac, dostępna jest jeszcze wygodniejsza funkcja – Zaimportuj z:.

W momencie, gdy chcemy wykonać zdjęcie i przesłać je do naszego komputera powiedzmy do aplikacji Mail czy Notatki, zawsze robimy to za pomocą AirDrop. Czyli wykonujemy zdjęcie na telefonie i przenosimy je do komputera. Później usuwamy z telefonu. Teraz możecie to zrobić dużo szybciej.

„Zaimportuj z…” to funkcja, która działa między komputerami Mac z systemami operacyjnymi Mojave lub nowszymi i urządzeniami mobilnymi z systemem iOS 12 lub nowszym. Obsługiwane są wszystkie urządzenia z tym oprogramowaniem.

Do poprawnego działania konieczne jest oczywiście zalogowanie się na obu urządzeniach do tego samego konta iCloud, Wi-Fi i Bluetooth.

Od dziś aby przesłać zdjęcie wykonane telefonem wystarczy, że włączycie aplikację w której chcecie dodać zdjęcie np iMessage, Notatki, Mail następnie zaznaczycie kursorem miejsce dodania zdjęcia i udacie się do Plik, Zaimportuj z.. Funkcja dostępna jest na pasku stanu.

Gdy klikniecie na polu “Zrób zdjęcie” w Waszym iPhone otworzy się aplikacja aparat, którą będziecie mogli pstryknąć zdjęcie, które to następnie automatycznie zostanie przeniesione do wybranej wcześniej aplikacji w Waszym Mac. Bez zapisywania w Rolce telefonu czy tabletu.

Funkcja działa we wszystkich standardowych aplikacjach i większości programów innych firm. Prawda, że fajne rozwiązanie?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl