macOS 11.3

Zainstalowałeś już macOS 11.3? Nie? Więc zrób to jak najszybciej!

Firma Apple oficjalnie potwierdziła TechCrunch, że aktualizacja systemu macOS 11.3 o której pisaliśmy tutaj usuwa lukę w zabezpieczeniach, która umożliwiała atakującym uzyskanie zdalnego dostępu do poufnych danych użytkownika.

Owens opracował eksperymentalną aplikację pod postacią zwykłego dokumentu tekstowego, która wykorzystuje lukę w celu uruchomienia aplikacji Kalkulator. Deweloper sam zauważył, że lukę można wykorzystać do innych celów. Jak się okazało, luka powstała w wyniku błędu logicznego w podstawowym kodzie macOS.

Zainstalowałeś już macOS 11.3? Nie? Więc zrób to jak najszybciej! polecane, ciekawostki zabezpieczenia, Update, macOS Big Sur 11.3, macOS 11.3, bezpieczenstwo  Firma Apple oficjalnie potwierdziła TechCrunch, że aktualizacja systemu macOS 11.3 o której pisaliśmy tutaj usuwa lukę w zabezpieczeniach, która umożliwiała atakującym uzyskanie zdalnego dostępu do poufnych danych użytkownika. macOS11.3

Innymi słowy, aplikacje macOS nie są pojedynczym plikiem, ale zbiorem różnych plików, które aplikacja musi działać, w tym pliku listy właściwości, który informuje aplikację, gdzie znajdują się pliki, od których zależy. Owens odkrył, że wyodrębnienie tego pliku właściwości i utworzenie pakietu o określonej strukturze może skłonić system MacOS do otwarcia pakietu i uruchomienia kodu bez żadnego ostrzeżenia.

Oprócz naprawienia luki w systemie macOS 11.3 firma Apple zaktualizowała także system ochrony przed złośliwym oprogramowaniem XProtect wbudowany w macOS.

Więcej o najnowszych systemach udostępnionych na początku tygodnia znajdziecie poniżej.

Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top