Krzysiek Borek07.12.2017
Zależy Ci na Jailbreak? Nie instaluj iOS 11.2!

Ian Beer dzięki swojemu Twitterowi dał znać społeczności, że niedługo udostępni odkryty przez niego exploit. tfp0 będzie kompatybilny z większością urządzeń mobilnych Apple działających na iOS 11.1.2 lub niższym.

Beer jest szanowany na całym świecie, w szczególności dzięki współpracy z Google i przynależnością do grupy Project Zero. Do tej pory jednak nie miał w zwyczaju udostępniać swoich odkryć. Chłopak jest niezwykle zdolny, ponieważ znalazł poważne błędy w iOS i macOS, co doprowadziło do tego, że Apple musiało od podstaw przebudować jądra obydwu systemów.

Exploit to jedynie początek, ponieważ ktoś obeznany w temacie będzie musiał stworzyć narzędzie upraszczające Jailbreak dla większości urządzeń wykorzystujących iOS 11.1.2 lub niższy. Odkrycie Iana jest jednym z najważniejszych, ponieważ daje całkowity dostęp do systemu operacyjnego, co przekłada się na możliwość uruchamiania niepodpisanych przez Apple aplikacji. Będzie to postęp na miarę yalu102, które wydał Luca Todesco, choć na razie teoretycznie tfp0 pozwoli na Jailbreak iOS 11 – 11.1.2.

Ian nigdy nie mówił/pisał, że zajmuje się wykonaniem Jailbreak, ale osoby zainteresowane zabezpieczeniami iOS powinny czekać cierpliwie na udostępnienie efektów jego odkryć. Ponadto zainteresowani muszą mieć sprzęt z odpowiednią wersją iOS, czyli 11.1.2 lub niższą. Autor pierwszej części kodu umożliwiającego odblokowanie iOS nie podał większych szczegółów związanych z jego odkryciem.

Problemem może być jedynie konto na Twitterze, które zostało założone w tym miesiącu. @i41nbeer z pewnością należy do Iana, ponieważ jego kolega z grupy Project Zero zdaje się to potwierdzać. Wszystko w jednym z tweetów zakończonych tradycyjnym dla społeczności Jailbreak tekstem Wen JB eta?

Korzystacie z iOS 11.2? W takim razie zalecam wam powrót do 11.1.2 dopóki jest to możliwe i chcecie wykonać Jailbreak na swoim urządzeniu. Apple jeszcze podpisuje tą wersję, ale w każdej chwili może zamknąć okno aktywacyjne i nie będziecie w stanie zejść niżej.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek