Krzysiek Borek03.04.2014
Zaprezentowano Windows Phone 8.1

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja Microsoftu. Build 2014. Pokazano wiele nowości, ale każdy czekał na Windows Phone 8.1 Aktualizacja to nie jedynie numerek, a dość spore zmiany.

Najważniejszym punktem, chyba okazuje się być Cortana, w końcu Microsoft ma własnego asystenta głosowego, na wzór Siri, czy Google Now z Androida. Asystent głosowy z WP, będzie mógł także wysłać SMSy, przeszukiwać internet, a także dodawać przypomnienia.

To co odróżnia Cortanę, od reszty to to, że można jej używać, podczas gdy używamy aplikacji na smartfonie z mobilnymi okienkami. Ale już pojawiły się plotki, jako że Apple i Google wydaliby kody źródłowe swoich asystentów głosowych dla szerszego grona developerów, co w rezultacie dałoby ich rozwoj. Cortana niebawem pojawi się w Stanach Zjednoczonych w wersji beta (jednakże jej beta testy nie będą trwały długo).

Centrum sterowania.

Jak będzie ono wyglądalo, wiedzieliśmy z wcześniejszych przecieków. Centrum powiadomień, wygląda niemal identycznie, jak na iOS, czy Androidzie. Zawiera ono informacje o stanie baterii, informacje dotyczące operatora, a także cztery przyciski odpowiadające za włączanie WiFi i innych opcji, oczywiście możemy modyfikować te “przyciski”.

Zablokowany ekran.

Tutaj także zaszło sporo zmian. Developerzy będą mogli wydać aplikacje, które będą wyświetlane bezpośrednio na zablokowanym ekranie.

Co więcej ?

Internet Explorer, został zaktualizowany. Główne zmiany to dodanie prywatnego przeglądania stron, do tego mozliwości pakietu enterprise, który doda wsparcie dla aplikacji S/MIME, będzie także dodane VPN.

Windows Phone Store.

W tym miejscu, możemy spodziewać się lepszej nawigacji, a także dodanej nowej kategorii “zamieszczone”. Kalendarz także doczekał się aktualizacji, dotycza one nawigacji.

Ciekawą opcją wydaje się być WiFi Sense, pozwala ona na automatyczne polaczenie z darmowym hotspotem WiFi, pokazano także nowa klawiaturę ze swype, co pozwoli na szybsze pisanie tekstu.

Dosyć duże zmiany zaszły w systemie Microsoftu. Jeżeli jesteście posiadaczami smartfonow z tym system, może podzielcie się uwagami o nim, a także o tym co myslicie o aktualizacji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS