iphone14 1

Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro: jak to działa, jak wygląda, wpływ na żywotność baterii

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają funkcję zawsze włączony ekran. Nowość pozwala użytkownikom spojrzeć na telefon, bez włączania ekranu w celu sprawdzenia widżetów czy aktywności na żywo.

Ponieważ iPhone 14 Pro jest pierwszym iPhone’em, który zawiera funkcję zawsze włączonego ekranu, jest kilka rzeczy do rozważenia na temat tego, jak działa ta funkcja, jak wygląda, czy można ją dostosować i jaki będzie miała wpływ na żywotność baterii.

Jak to działa?

Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro: jak to działa, jak wygląda, wpływ na żywotność baterii ciekawostki Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro Max, Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro, zawsze włączony ekran, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro  iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają funkcję zawsze włączony ekran. Nowość pozwala użytkownikom spojrzeć na telefon, bez włączania ekranu w celu sprawdzenia widżetów czy aktywności na żywo. iP14Por 1

Aby było możliwe korzystanie z funkcji stale włączonego wyświetlaczu, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają bardziej zaawansowany wyświetlacz OLED o bardziej zmiennej częstotliwości odświeżania. Podczas gdy iPhone 13 Pro poprzedniej generacji ma zmienną częstotliwość odświeżania w zakresie od 10 Hz do 120 Hz, nowy wyświetlacz OLED w iPhone 14 Pro może zmniejszyć częstotliwość do 1 Hz, aby umożliwić nowy tryb niskiego zużycia energii, który oszczędza baterię.

Jak to wygląda?

Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro: jak to działa, jak wygląda, wpływ na żywotność baterii ciekawostki Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro Max, Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro, zawsze włączony ekran, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro  iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają funkcję zawsze włączony ekran. Nowość pozwala użytkownikom spojrzeć na telefon, bez włączania ekranu w celu sprawdzenia widżetów czy aktywności na żywo. iphone14pro

Po włączeniu funkcji na iPhone 14 Pro, iOS inteligentnie przyciemnia tapetę i wyświetla godzinę, widżety i aktywność na żywo, jeśli jakieś są aktywne. Inne wizualizacje ekranu blokady, w tym informacje z paska stanu oraz skróty do latarki i aparatu, nie są wyświetlane.

Wpływ na żywotność baterii

Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro: jak to działa, jak wygląda, wpływ na żywotność baterii ciekawostki Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro Max, Zawsze włączony ekran iPhone 14 Pro, zawsze włączony ekran, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro  iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają funkcję zawsze włączony ekran. Nowość pozwala użytkownikom spojrzeć na telefon, bez włączania ekranu w celu sprawdzenia widżetów czy aktywności na żywo. bateria

Apple twierdzi, że nowa technologia wyświetlania sprawia, że iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max są bardziej energooszczędne. Nowy wyświetlacz sparowany jest z układem A16 Bionic z nowym silnikiem Display Engine, na którym wyświetlacz ma pracować na stałe, co pomoże napędzić energooszczędność.

Jeśli chodzi o rzeczywisty czas pracy na baterii, Apple informuje, że iPhone 14 Pro Max wytrzyma do 29 godzin przy odtwarzaniu wideo (do 28 godzin w przypadku iPhone’a 13 Pro Max), do 25 godzin przy odtwarzaniu wideo (bez poprawy) i do 95 godzin przy odtwarzaniu audio (bez poprawy).

A czy Wy korzystanie z tej nowości? Dajcie znać w komentarzach.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top