OneTech02.02.2020
Zdaniem specjalistów aktualne smartfony z Androidem są dużo trudniejsze do „złamania” niż iPhone czy iPad firmy Apple

Jak podaje Vice, w ciągu ostatnich lat sytuacja dotycząca „łamania” zabezpieczeń telefonów się diametralnie zmieniła i na dany moment telefony z Androidem stały się trudniejsze do złamania niż iPhone.

Za pomocą oprogramowania UFED 4PC firmy Cellbrite można wyciągnąć niemal wszystkie dane, w tym listy połączeń, kontakty, dane GPS i wiadomości, z iPhone’a X (lub starszych urządzeń firmy Apple). Można wydobyć z tych urządzeń nawet częściowe dane z Instagrama, LinkedIn, Pinterest, Snapchata i Twittera. Co ciekawe z telefonów z Adroidem takich jak Google Pixel 2 czy Samsung Galaxy S9 można pozyskać dużo mniej danych.

Galaxy S9 i Pixel 2 „nie pozwoliły” na dostęp na danych związanych z GPS, mediami społecznościowymi lub przeglądaniem stron internetowych. Listy połączeń i wiadomości nie można było odzyskać z tabletu Ellipsis 8 z Verizon i Galaxy Tab S2. Pomimo wszystkich zarzutów dotyczących backdoorów na urządzeniach Huawei z Mate 20 Pro nie można było odczytać żadnych informacji.

Cellbrite to izraelska firma  znana z posiadania specjalnego urządzenia, która pozwala rządowym agencjom kryminalistycznym dostać się do zablokowanych smartfonów.

Zatem jak widać na dany moment pomimo obietnic Apple dotyczących prywatności użytkowników i bezpieczeństwa danych, agencje bezpieczeństwa są w stanie bez problemu i dużo szybciej złamać iPhone’y i pozyskać z nich dane niż urządzenia z Androidem.

Miejmy jednak nadzieję, że kolejna wersja systemu, a mianowicie iOS 14 to zmieni i nowy system znacznie utrudni lub w ogóle uniemożliwi dostęp do wnętrza smartfonów giganta z Cupertino.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl