watchOS 9.5

Zielony ekran Apple Watch po aktualizacji watchOS 9.5

Od kilku dni na wielu forach internetowych, takich jak Reddit czy MacRumors, właściciele Apple Watch narzekają na aktualizację systemu – watchOS 9.5.

Jak się okazuje wśród licznych komentarzy dominuje jeden problem – zielony odcień ekranu, który pojawił się po instalacji najnowszej wersji oprogramowania. Owa anomalia dotyczy przede wszystkim modeli Apple Watch Series 8 i starszych. Z opisów użytkowników wynika, że problem jest najbardziej widoczny podczas wprowadzania hasła, korzystania z Centrum sterowania czy przeglądania powiadomień. Ciekawym jest, że zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy modeli standardowych, natomiast modele z linii Apple Watch SE czy Apple Watch Ultra wydają się być mniej podatne na opisywany problem.

Zielony ekran Apple Watch po aktualizacji watchOS 9.5

Zielony ekran Apple Watch po aktualizacji watchOS 9.5 ciekawostki zielony ekran, zgłoszenia, watchOS 9.6, watchOS 9.5, użytkownicy, rozwiązanie, problem, Oprogramowanie, estetyka, ekran LCD, błąd, Apple Watch, Apple, aktualizacja systemu, Aktualizacja  Od kilku dni na wielu forach internetowych, takich jak Reddit czy MacRumors, właściciele Apple Watch narzekają na aktualizację systemu - watchOS 9.5. watchos9.5

Pojawiły się różne spekulacje na temat przyczyn tego niecodziennego zjawiska. Niektórzy użytkownicy sugerują, że zielony odcień mógł zostać dodany przez firmę Apple celowo. Jednak zdaniem większości taka teoria wydaje się mało prawdopodobna. Wiele osób zgadza się, że ten zielony odcień nie tylko jest estetycznie nieprzyjemny, ale także zdaje się być całkowicie nie na miejscu. Jeden z użytkowników zegarka opisał to jako “ekran LCD wyglądający na wypłowiały”, który jest zupełnie inny od czystej czerni OLED, do której użytkownicy Apple Watch są przyzwyczajeni.

Chociaż nie jest jeszcze do końca jasne, co dokładnie stało się przyczyną tego problemu, na podstawie zgłoszeń użytkowników można przypuszczać, że jest to kwestia oprogramowania, a nie sprzętu. Wiele osób zauważyło, że problem z zielonym odcieniem pojawił się tuż po ostatniej aktualizacji systemu watchOS 9.5. Niektórym użytkownikom udało się pozbyć niechcianego efektu poprzez ponowne uruchomienie urządzenia, ale nie każdemu ta metoda przyniosła oczekiwane rezultaty.

W przeszłości Apple spotkało się już z podobnymi problemami z odcieniami kolorów na iPhone’ach, które były wynikiem błędów w oprogramowaniu. Jeśli faktycznie problem z zielonym ekranem Apple Watch po aktualizacji do watchOS 9.5 jest wynikiem błędu oprogramowania, jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie on rozwiązany w przyszłej aktualizacji systemu. Obecnie Apple pracuje nad watchOS 9.6, jednak nie wiadomo jeszcze, czy nowa aktualizacja usunie niechciany zielony odcień. Mimo wszystko, użytkownicy Apple Watch mają nadzieję na szybkie rozwiązanie tego problemu.

A jak zachowuje się twój Apple Watch? Czy masz podobny problem? Daj znać w komentarzach lub na naszym Twitterze!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 146

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top