Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki o zmianie nazwy systemu operacyjnego OS X na macOS. Ponadto wczoraj Apple udostępniło dokumenty zawierające wzmiankę o ?nowym? systemie operacyjnym, co idealnie wpasuje się w dostępny obecnie iOS, tvOS i watchOS.
Zrzut ekranowy poniżej powinien być wystarczającym dowodem, choć mówi on również o zmianach, które mają zostać wprowadzone do App Store. Nie trudno zauważyć tam obecność macOS, zamiast OS X. Warto nadmienić, że w kwietniu bieżącego roku pojawiła się podobna wzmianka, ale wtedy ?MacOS? był dopełniony o informacje o OS X.
Pierwszy raz usłyszeliśmy o planach Apple w marcu, wtedy w narzędziu deweloperskim pojawiła się nowa nazwa systemu operacyjnego. Mam tylko nadzieję, że nazwa będzie podobna do tvOS i watchOS, powinna zaczynać się małą literą, a nie wielką.
Mam wrażenie, że wszystkiego dowiemy się na keynote otwierającym tegoroczne WWDC w przyszłym tygodniu. Nie ulega wątpliwości, że koncern z Cupertino zaprezentuje tam swoje najnowsze oprogramowanie, a nie sprzęt.
Aktualizacja: Apple prawdopodobnie się pomyliło i na stronie widnieje OS X, zamiast macOS.