Znalazłeś AirTag? Uważaj! Twój smartfon może zostać zhakowany ciekawostki luka w airtag, czy airtag jest bezpieczny, Apple AirTag, AirTag  W AirTag została odkryta podatność, która może przekierowywać losowych użytkowników urządzeń Apple do złośliwych witryn. Donosi o tym badacz Bobby Rausch.  AirTag

Znalazłeś AirTag? Uważaj! Twój smartfon może zostać zhakowany

W AirTag została odkryta podatność, która może przekierowywać losowych użytkowników urządzeń Apple do złośliwych witryn. Donosi o tym badacz Bobby Rausch.

AirTag ma specjalny tryb utraty. Po aktywacji trybu każdy, kto ma urządzenie obsługujące NFC, może przybliżyć je do lokalizatora i przeczytać wiadomość od właściciela. Ta funkcja pomaga odzyskać utracone przedmioty, takie jak kluczyki do samochodu itd.

AirTag może zhakować smartfon

Znalazłeś AirTag? Uważaj! Twój smartfon może zostać zhakowany ciekawostki luka w airtag, czy airtag jest bezpieczny, Apple AirTag, AirTag  W AirTag została odkryta podatność, która może przekierowywać losowych użytkowników urządzeń Apple do złośliwych witryn. Donosi o tym badacz Bobby Rausch.  AirTag 4

Rausch odkrył lukę, która pozwala na wykorzystanie tego trybu jako potencjalnego ataku. Zauważył, że system Apple nie zapobiega wprowadzaniu przypadkowych znaków w pole numeru telefonu, co oznacza, że ​​niczego niepodejrzewające osoby skanujące urządzenie mogą zostać wysłane na złośliwą stronę internetową.

Rausch poinformował Apple o luce 20 czerwca i powiedział, że planuje opublikować informacje w ciągu 90 dni. Od tego czasu badacz otrzymał od Apple informacje, że firma bada tę funkcję AirTag.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry