Znaleziono nową lukę Bluetooth, która pozwala poznać lokalizację dowolnego iPhone'a polecane, ciekawostki luka bluetooth, błąd, Apple  Naukowcy z Uniwersytetu w Bostonie David Starobinski i Johannes Becker znaleźli nową lukę w zabezpieczeniach Bluetooth w Windows 10, iOS i macOS. Luka

Znaleziono nową lukę Bluetooth, która pozwala poznać lokalizację dowolnego iPhone’a

Naukowcy z Uniwersytetu w Bostonie David Starobinski i Johannes Becker znaleźli nową lukę w zabezpieczeniach Bluetooth w Windows 10, iOS i macOS.

W opublikowanym materiale o nazwie “Śledzenie anonimowych urządzeń Bluetooth” mówi się, że wiele urządzeń Bluetooth uniemożliwia śledzenie ich lokalizacji geograficznej przy użyciu losowych adresów MAC. Jednak eksperci znaleźli sposób na obejście tej metody.

Znaleziono nową lukę Bluetooth, która pozwala poznać lokalizację dowolnego iPhone'a polecane, ciekawostki luka bluetooth, błąd, Apple  Naukowcy z Uniwersytetu w Bostonie David Starobinski i Johannes Becker znaleźli nową lukę w zabezpieczeniach Bluetooth w Windows 10, iOS i macOS. bletootk

Stworzyli specjalny algorytm, który nie narusza bezpieczeństwa Bluetooth. Aby wykorzystać tę lukę, wymagany jest protokół BLE (Bluetooth Low Energy), używany nawet w BT 5.0. W badaniu wykorzystano pakiet oprogramowania BTLE i program do przechwytywania ruchu.

Przez pewien czas naukowcy gromadzili transmisje i pliki dziennika, uzyskując w ten sposób aktualne identyfikatory urządzeń i ich dokładną lokalizację.

Co ciekawe luka nie występuje w systemie Android.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top