musk

Znów można śledzić loty prywatnego odrzutowca Elona Muska!

Przez długi czas prywatne podróże Elona Muska, założyciela i CEO firmy SpaceX i Tesla, były śledzone przez wielu entuzjastów technologii i fanów przedsiębiorcy.

Pewien student z Florydy, Jack Sweeney, jak zapewne dobrze pamiętacie publikował informacje o lotach prywatnego odrzutowca Elona Muska na Twitterze na profilu @ElonJet. To jednak skończyło się na blokadą konta w grudniu ubiegłego roku. Teraz Sweeney powraca z nową platformą do śledzenia prywatnego odrzutowca Muska – tym razem na Threads.

Pod koniec zeszłego roku Twitter podjął decyzję o zablokowaniu kont, które zajmowały się monitorowaniem lokalizacji prywatnych odrzutowców. Wśród nich było konto @ElonJet, które skupiało się na śledzeniu samolotu Elona Muska. Ta decyzja spotkała się z krytyką ze strony Sweeneya i innych obserwujących, ale bezskutecznie.

Loty prywatnego odrzutowca Elona Muska na Threads

Znów można śledzić loty prywatnego odrzutowca Elona Muska! ciekawostki wolność słowa, Twitter, Threads, Tesla, SpaceX, prywatne podróże, monitorowanie lokalizacji, meta, Mark Zuckerberg, Jack Sweeney, Floryda, Elon Musk, blokada konta, bezpieczeństwo osobiste, @ElonJet  Przez długi czas prywatne podróże Elona Muska, założyciela i CEO firmy SpaceX i Tesla, były śledzone przez wielu entuzjastów technologii i fanów przedsiębiorcy. Threads 1

Teraz, po półrocznej przerwie, Sweeney powrócił. Tym razem swoją działalność przeniósł na platformę Threads, gdzie opublikował swój pierwszy post pod nazwą użytkownika @elonmusksjet.

“ElonJet pojawił się w Threads!” – napisał entuzjastycznie Sweeney.

Post zebrał ponad 7700 polubień i ponad 200 komentarzy, co wskazuje na ogromne zainteresowanie społeczności.

W swoim następnym wpisie Sweeney skontaktował się bezpośrednio z Markiem Zuckerbergiem, założycielem i CEO Meta*, pytając:

“@zuck, czy mogę zostać”.

To być może wskazuje na dalsze plany Sweeneya dotyczące śledzenia i publikowania informacji o podróżach znanych osobistości.

Interesujące jest to, że decyzja o zablokowaniu konta Sweeneya przez Muska nastąpiła pomimo wcześniejszej obietnicy, że tego nie zrobi. W listopadzie zeszłego roku Musk stwierdził: “Moje zaangażowanie w wolność słowa obejmuje nawet niezawieszanie konta o moim samolocie, chociaż stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla mojego bezpieczeństwa osobistego”. Wkrótce potem jednak zmienił zdanie, mówiąc: “Każde konto, które przesyła informacje o lokalizacji w czasie rzeczywistym, zostanie zablokowane, ponieważ stanowi naruszenie bezpieczeństwa fizycznego. Obejmuje to publikowanie linków do stron z informacjami o lokalizacji w czasie rzeczywistym”.

Ciekawe, jak dalej potoczy się ta historia. Czy Threads również zdecyduje się na blokadę konta @elonmusksjet? A może Elon Musk znów zmieni zdanie? Na te pytania czas da odpowiedź. Tymczasem, fani i obserwatorzy mogą ponownie śledzić podróże Muska, tym razem na platformie Threads.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 166

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top