Krzysiek Borek13.02.2017
Zobacz jak aktywować tryb portretowy w każdym iPhone z iOS 10.1 lub wyższym

Jedną z głównych zalet iPhone’a 7 Plus jest bez wątpienia aparat z dwoma obiektywami, który potrafi świetnie rozmywać tło podczas korzystania z trybu portretowego.

Właśnie to odróżnia go od mniejszego brata i wielu urządzeń konkurencji z podobną konfiguracją aparatu.

Zaraz zaczniecie pisać w komentarzach, że są aplikacje umożliwiające dodać opisywany efekt. Jasne, ale dodamy go po zrobieniu zdjęcia, a nie w trakcie, ale z pomocą może przyjść wtyczka Camera Mode 10 dostępna w Cydii. Dzięki niej większość niewspieranych urządzeń z iOS 10.1 lub wyższym może korzystać z natywnej funkcji iPhone’a 7 Plus.

Użytkownicy korzystający z Jailbreak nie muszą odwiedzać App Store, ponieważ Camera Mode 10 integruje się z systemem operacyjnym i staje się natywną funkcją w starszych modelach iPhone’a, które z pewnością jej nie otrzymają. To nie wszystko, wtyczka ma również inne efekty dostępne wyłącznie dla fabletu Apple.

Zapomnijcie o jakości podobnej do tej z iPhone’a 7 Plus, ponieważ programowe rozwiązanie nigdy nie zastąpi sprzętowego. Wszystko za sprawą dwóch obiektywów wykorzystywanych podczas trybu portretowego, a starsze modele mają tylko jeden obiektyw aparatu. Właśnie dlatego jakość będzie gorsza od pierwowzoru, ale przynajmniej odbywa się to w czasie rzeczywistym i nie trzeba edytować zdjęcia po jego wykonaniu.

Camera Mode 10 pobierzecie z domyślnego źródła – BigBoss.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS