ios16

Zobacz jak Apple zachęca beta testerów iOS 16 do zgłaszania błędów

Firma Apple podjęła nowe działania w systemach iOS 16 i iPadOS 16, aby zachęcić beta testerów do dzielenia się błędami i problemami napotkanymi podczas korzystania z bety.

Jak wiadomo, nowe systemy operacyjne firmy Apple są już dostępne dla programistów, a pierwsze publiczne bety zostaną udostępnione w lipcu. Na tym etapie, a także do końca września, gdy zostaną udostępnione ostateczne wersje systemów iOS 16 i iPadOS 16, testy służą właśnie do znajdowania błędów i zgłaszania ich firmie Apple w odpowiednim czasie.

Jednak beta testerzy nie zawsze przesyłają raporty o znalezionych problemach, co może spowolnić proces optymalizacji aktualizacji, a nawet grozić wydaniem przez Apple ostatecznej wersji z poważnymi błędami. Często niezłożenie sprawozdań jest związane z tym, że proces ten jest skomplikowany i mało intuicyjny.

Zobacz jak Apple zachęca beta testerów iOS 16 do zgłaszania błędów ciekawostki iOS 16, bledy w ios 16, apple zacheca do zglaszania bledow w ios 16  Firma Apple podjęła nowe działania w systemach iOS 16 i iPadOS 16, aby zachęcić beta testerów do dzielenia się błędami i problemami napotkanymi podczas korzystania z bety. ios16 blad

Jak widzicie powyżej, aby ograniczyć to ryzyko, firma Apple wprowadziła w systemach iOS 16 i iPadOS 16 nowe rozwiązania, które zachęcają beta testerów do zgłaszania błędów. W szczególności, jeśli tester wersji beta napotka awarię, restart lub poważny błąd na poziomie systemu, iOS automatycznie poprosi Apple o przesłanie informacji o problemie wraz z logami, które zostaną wykorzystane przez inżynierów firmy do rozwiązania problemu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry