zawsze wlaczony

Zobacz jak różne tryby AlwaysOn Display wpływają na czas pracy baterii iPhone 14 Pro

Twórcy kanału PhoneBuff, którzy testują smartfony z wykorzystaniem ramienia robota, postanowili przetestować tryb AlwaysOn Display na iPhone 14 Pro.

Funkcja zawsze włączony ekran w smartfonach 14 Pro firmy Apple to opcja, która pozwala na ciągłe wyświetlanie informacji na ekranie telefonu, nawet gdy jest on w stanie uśpienia. Dzięki temu użytkownik może zawsze mieć dostęp do aktualnych godzin, daty, powiadomień czy też innych danych, bez konieczności wciskania przycisku lub dotykania ekranu, aby je odczytać.

Funkcja ta może być bardzo przydatna dla osób, które często korzystają ze swojego telefonu jako zegarka czy też chcą mieć szybki dostęp do powiadomień o nowych wiadomościach czy połączeniach. Może być również atrakcyjna dla osób, które lubią personalizować wygląd swojego telefonu, ponieważ zawsze włączony ekran pozwala na ustawienie indywidualnych tapet czy też widżetów informacyjnych.

Warto jednak pamiętać, że korzystanie z tej funkcji może mieć wpływ na czas pracy baterii telefonu. Dlatego też najnowszy iPhone został wyposażony w specjalne technologie, takie jak tryb ciągłego oszczędzania energii czy też inteligentne dostosowywanie jasności ekranu, aby zminimalizować jej wpływ na żywotność baterii.

Test AlwaysOn Display na iPhone 14 Pro

Zobacz jak różne tryby AlwaysOn Display wpływają na czas pracy baterii iPhone 14 Pro ciekawostki zawsze wlaczony ekran w iphone 14 pro, test funkcji zawsze włączony ekran w iphone, iPhone 14 Pro  Twórcy kanału PhoneBuff, którzy testują smartfony z wykorzystaniem ramienia robota, postanowili przetestować tryb AlwaysOn Display na iPhone 14 Pro. test1

Aby ograniczyć zużycie baterii, Apple wprowadziło w iOS 16.2 dodatkowe opcje dla zawsze włączonego ekranu w 14 Pro i 14 Pro Max. Poniżej zobaczymy czy faktycznie korzystanie z funkcji wydłuża czas pracy baterii. Smartfon testowany był w trzech trybach: bez AoD, z AoD bez tapety oraz z AoD z wyświetloną tapetą pulpitu.

Jak widać, jeśli smartfon nie jest w ogóle dotykany przez osiem godzin, to tryb ekranu tak naprawdę nie wpływa na autonomię, nawet gdy jasność jest ustawiona na wysoką. Nawet po całym dniu pracy, w najgorszym przypadku smartfon traci tylko 20% naładowania. Warto w tym miejscu dodać, że we wszystkich testach iPhone był przełączany w tryb samolotowy, czyli właściwie nie było co zużywać energii. To prawda, że ​​​​100% naładowania po dniu nadal robi wrażenie, ponieważ smartfon nadal nie jest wyłączony.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top