iPhone

Zobacz jak sprawdzić, które aplikacje na iPhone Cię śledzą

Apple dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim klientom prywatność i bezpieczeństwo. Dziś pokażemy Ci jak sprawdzić, które aplikacje na iPhone Cię śledzą.

Jeśli zastanawiasz się jak dowiedzieć się, które aplikacje mogą Cię śledzić na iPhone, to dziś opiszemy Ci jak tego dokonać. Nie jest to trudne. Wystarczy wykonać kilka kliknięć, ale o tym za chwilę.

Prywatność jest dzisiaj bardzo ważnym tematem, szczególnie w dobie cyfryzacji, gdy nasze dane i informacje są często przechowywane i przetwarzane przez różne aplikacje i serwisy internetowe. W szczególności, istnieje ryzyko, że nasze działania w sieci mogą być śledzone przez różne aplikacje, co może prowadzić do utraty prywatności.

W przypadku użytkowników iPhone na systemie iOS, ważne jest, aby wiedzieć, które aplikacje mogą śledzić nasze działania. Aby to sprawdzić, można użyć narzędzia wbudowanego w system iOS, takiego jak “Ustawienia” – “Prywatność i ochrona” – “Raport prywatności aplikacji”. Tutaj można zobaczyć, które aplikacje mają dostęp do naszych danych i jak je wykorzystują.

Jeśli zauważymy, że jakaś aplikacja nadmiernie śledzi nasze działania, można ją usunąć lub zmienić ustawienia prywatności w taki sposób, aby zmniejszyć jej dostęp do naszych danych. Możemy również szukać alternatywnych aplikacji, które są bardziej przyjazne dla prywatności, i korzystać z narzędzi bezpieczeństwa, takich jak VPN, aby zabezpieczyć nasze dane i informacje.

Warto pamiętać, że niezależnie od tego, jaki telefon korzystamy, nasze działania w sieci są narażone na śledzenie. Dlatego ważne jest, aby być świadomym tego ryzyka i dbać o swoją prywatność poprzez świadome wybory i ustawienia prywatności. Gotowe! Kolejne poradniki już niebawem.

Zobacz jak sprawdzić, które aplikacje na iPhone Cię śledzą poradniki, ciekawostki prywatność na iPhone, prywatnosc, jak sprawdzić które aplikacje Cię śledzą na iPhone, iPhone Apple dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim klientom prywatność i bezpieczeństwo. Dziś pokażemy Ci jak sprawdzić, które aplikacje na iPhone Cię śledzą. ochrona 10

Przy okazji warto również wspomnieć o nowej funkcji “Zaawansowana ochrona danych“, która pojawiła się w iOS 16.2.

Jak zapewne wiecie iCloud domyślnie używa kompleksowego szyfrowania tylko w kilku aplikacjach – wiadomości, pęk kluczy itd. Dzięki nowej opcji zaawansowanej ochrony danych liczba kategorii danych iCloud korzystających z kompleksowego szyfrowania wzrasta do 23:

 • Backup urządzenia
 • Backup wiadomości
 • iCloud Drive
 • Notatki
 • Zdjęcia
 • Przypomnienia
 • Zakładki Safari
 • Skróty Siri
 • Dyktafon
 • Karty Portfela

Oznacza to, że jedynymi kategoriami danych iCloud, które nie są jeszcze chronione przez kompleksowe szyfrowanie, są Poczta, Kontakty i Kalendarz. Jak włączyć zaawansowaną ochronę? Tego dowiesz się w tym wpisie – Jak korzystać z zaawansowanej ochrony danych iCloud.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top