OneTech11.06.2019
Zobacz jak uruchomić funkcję Sidecar na starszych Makach

Podczas prezentacji iPadOS i macOS Catalina firma Apple zwróciła szczególną uwagę na nową funkcję Sidecar, która umożliwia wyświetlanie obrazów z komputera bezpośrednio na tablecie.

Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą na przykład tworzyć szkice lub inne projekty bez konieczności kupowania specjalnego tabletu graficznego.

Wszystko to brzmi bardzo fajnie, ale opcja nie działa na wszystkich komputerach Mac.

Funkcja dostępna jest na następujących komputerach:

  • MacBook 2016 i nowsze;
  • MacBook Air 2018 i nowsze;
  • MacBook Pro 2016 i nowsze;
  • iMac 2015 i nowsze;
  • Mac mini 2018 i nowsze;
  • Mac Pro 2019 i nowsze.

Twój komputer jest starszy? To nic!

Jeden użytkownik Reddit znalazł rozwiązanie dotyczące aktywacji Sidecar na starszych komputerach Mac. Wystarczy otworzyć terminal i wpisać to polecenie:

defaults write com.apple.sidecar.display AllowAllDevices -bool true; defaults write com.apple.sidecar.display hasShownPref -bool true; open /System/Library/PreferencePanes/Sidecar.prefPane

Pamiętaj, że Sidecar może nie działać, jeśli zainstalowałeś wersję beta macOS Catalina na Mojave (wymagana jest „czysta” instalacja). Ponadto jakość obrazu na iPadzie będzie gorsza niż w przypadku podłączenia tabletu do komputera Mac z natywną obsługą nowej funkcji. I oczywiście powinieneś mieć iPada z wersją beta iPadOS pod ręką.

Najprawdopodobniej ominięcie ograniczeń możliwe jest z powodu błędu pierwszej wersji beta systemu macOS Catalina i pewnie w kolejnych wersjach błąd zostanie usunięty.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl