macos

Zobacz jak zmieniał się macOS od 1984 do 2022 roku

Martin Nobel opublikował film pokazujący zmiany w macOS od 1984 do 2022 roku. Jak zmienił się system na przestrzeni tych kilkunastu lat? Zapraszamy do oglądania!

Choć trudno w to teraz uwierzyć, pierwszy system grafiki monochromatycznej widziany na początku filmu był rewolucyjny, gdy Apple wprowadziło go po raz pierwszy.

System operacyjny Mac ma 38 lat i na przestrzeni lat przeszedł wiele zmian. Teraz możesz zobaczyć, jak wiele się zmieniło dzięki 10-minutowemu filmowi stworzonemu przez Nobel Tech. Na filmie widać jak zmieniał się interfejs użytkownika Maca od 0.97 do macOS Ventura. Film pokazuje Finder dla każdej wersji, a także kilka części każdej z nich, takie jak menu Informacje o tym Macu, Panel sterowania (który został ostatecznie przemianowany na Preferencje systemowe i teraz nosi nazwę Ustawienia systemowe w Ventura), Kalkulator, QuickTime i inne.

W opisie filmu znajdują się znaczniki czasu dla każdego systemu operacyjnego na wypadek, gdybyś chciał przejść do określonej części. Długoletni użytkownicy zauważą stare elementy, które już nie istnieją, takie jak puzzle numeryczne menu Apple, narzędzie do przenoszenia czcionek i album z wycinkami. Interfejs użytkownika QuickTime zmienił się od czasu jego pierwotnej implementacji. Niezależnie od tego, czy sam przeżyłeś te pokolenia, czy po raz pierwszy widzisz system macOS z roku 1984 i później, jest to bardzo zabawny film, który warto obejrzeć.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top