dom 3

Zobacz jak zmieniła się aplikacja Dom w iOS 16

W systemach iOS 16 i iPadOS 16 aplikacja Dom została całkowicie przeprojektowana. Nowe funkcje obejmują przyjęcie nowego standardu, który umożliwi współdziałanie systemów automatyki domowej, oraz całkowicie przeprojektowaną grafikę.

Na konferencji WWDC 2022 firma Apple ogłosiła, że całkowicie zmieniła koncepcję aplikacji Home i podłączonych do niej urządzeń. W szczególności pierwsze ogłoszenie dotyczyło przyjęcia standardu “Matter”, do którego włączono HomeKit – framework opracowany w ostatnich latach przez firmę Apple.

Umożliwi to interoperacyjność różnych platform automatyki domowej, eliminując ograniczenie, które przez lata było niekorzystne dla użytkowników zarządzających inteligentnym domem.

Zobacz jak zmieniła się aplikacja Dom w iOS 16 ciekawostki iOS 16, dom, aplikacja dom w ios 16  W systemach iOS 16 i iPadOS16 aplikacja Dom została całkowicie przeprojektowana. Nowe funkcje obejmują przyjęcie nowego standardu, który umożliwi współdziałanie systemów automatyki domowej, oraz całkowicie przeprojektowaną grafikę. home1 scaled

Kilka marek już potwierdziło wsparcie dla Matter: wśród nich są najpopularniejsze – przynajmniej we Włoszech – Philips HUE, Nanoleaf, Google, Yale, Belkin, TP-Link i Amazon.

Aplikacja Dom została także całkowicie przeprojektowana w systemach iOS 16 i iPadOS 16 i ma teraz prostszą i bardziej intuicyjną grafikę. W szczególności Apple umożliwia teraz tworzenie kategorii dla każdego typu akcesoriów, a także szerzej uznaje akcesoria zintegrowane z ekosystemem (zabezpieczenia, woda, głośniki, telewizor, wentylatory itd.)

Wprowadzono także widok dedykowany kamerom dozorowym, który teraz pokazuje strumień na żywo z maksymalnie czterech kamer.

Zobacz jak zmieniła się aplikacja Dom w iOS 16 ciekawostki iOS 16, dom, aplikacja dom w ios 16  W systemach iOS 16 i iPadOS16 aplikacja Dom została całkowicie przeprojektowana. Nowe funkcje obejmują przyjęcie nowego standardu, który umożliwi współdziałanie systemów automatyki domowej, oraz całkowicie przeprojektowaną grafikę. home 2 scaled

Nowa aplikacja Dom i standard Matter będą dostępne wraz z premierą systemów iOS 16 i iPadOS 16.

Dostępność akcesoriów, które będą obsługiwać nowe funkcje Apple, będzie się zmieniać z czasem, ale większość produktów, które już znajdują się w domach użytkowników, powinna zostać zaktualizowana do czasu wprowadzenia aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry