Zobacz jak zwiększyć moc MacBooka Air z czipem M1 poradniki, ciekawostki macbook air z procesorem m1, MacBook Air z M1, jak zwiększyć moc MacBooka Air z czipem M1  MacBook Air na M1 ma co prawda ten sam czip, co 13-calowy MacBook Pro M1, ale wersja Air nie zapewnia takiego samego poziomu wydajności. Dlaczego? macbookair 1 1300x700

Zobacz jak zwiększyć moc MacBooka Air z czipem M1

MacBook Air na M1 ma co prawda ten sam czip, co 13-calowy MacBook Pro M1, ale wersja Air nie zapewnia takiego samego poziomu wydajności. Dlaczego?

Problemem jest chłodzenie. Jak zapewne wiece MacBook Pro ma wentylator chłodzący, a MacBook Air nie, więc aby uniknąć przegrzania czip obniża wydajność komputera. Ale spokojnie….  bloger z kanału High on Tech na YouTube znalazł prosty i skuteczny sposób na zwiększenie mocy. Aby to zrobić wystarczy zamontować specjalne podkładki termiczne.

Jak zwiększyć moc MacBooka Air z czipem M1

Jak widzicie powyżej bloger pokazał na filmie, zostało bardzo dokładnie pokazane, gdzie i w jaki sposób należy umieścić podkładki na radiatorze, który znajduje się nad chipsetem M1 wewnątrz MacBooka Air.

Dzięki temu pokrywa MacBooka Air staje się jednym dużym radiatorem. Usuwa ciepło z procesora i nie pozwala mu krążyć w jego wnętrzu, co może powodować przegrzanie i dławienie.

Wzrost wydajności jest znaczny. W testach Cinebench dostosowany MacBook Air uzyskał 7718 punktów. To tylko nieco mniej niż MacBook Pro M1 (7764 punkty) i znacznie więcej niż standardowa wersja MacBooka Air M1 (6412 punktów).

Pamiętaj, że otwarcie laptopa Apple w domu spowoduje utratę gwarancji. Wszystkie czynności robicie na własną odpowiedzialność.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top