Michał15.01.2018
Zwiększ wolne miejsce w iPhone, iPad, czy iPod touch za pomocą iXpand Flash Drive

Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości SanDisk otrzymaliśmy do testów iXpand Flash Drive. Dziś chcemy tradycyjnie już napisać Wam kilka zdań na temat tego niewielkiego urządzenia.

W skrócie – iXpand Flash Drive to małe wyglądem przypominające pendive’a urządzenie, które pozwoli Wam zwolnić, a co za tym idzie zwiększyć miejsce na dane czy zdjęcia w Waszym iPhone, iPad, czy iPod touch.

Wygląd

Tak jak wspomniałem wyżej iXpand Flash Drive wyglądem i wymiarami przypomina tradycyjnego pendrive’a. Przód wykonany jest z metalu natomiast tył w którym znajduje się złącze Lightning wykonany jest z kauczuku.

Wszystko po to, aby można było można było bez problemy podłączyć urządzenie do iPhone’a czy iPada.

Zastosowanie

Dzięki iXpand Flash Drive szybko i łatwo zwolnicie miejsce w Waszym iUrządzeniu, ale nie tylko. iXpand Flash Drive to również tradycyjny pendrive z którego można bez problemu korzystać podłączając go do dowolnego komputera. W ten sposób możemy bez problemu przenosić czy to pliki muzyczne, wideo, czy dokumenty z komputera na iPhone’a czy odwrotnie.

Aplikacja

Aby możliwe było korzystanie z iXpand Flash Drive na iPhone niezbędna jest specjalna aplikacja. Apka dostępna jest za darmo w App Store.

Aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze. Za pomocą iXpand oprócz tradycyjnego przenoszenia danych z iPhone możliwe jest również wykonanie kopii zapasowej kontaktów, kalendarza, czy naszych zdjęć.

iXpand Flash Drive oczywiście pozwala także na odtwarzanie różnych plików. Urządzenie bez problemu poradzi sobie z filmem, plikiem mp3, czy innym dokumentem które umieszczone są właśnie w iXpand Flash Drive. Zapytacie po co skoro można to samo zrobić w smartfonie. Oczywiście, że można, ale mając pliki na iXpand Flash Drive, oszczędzamy w ten sposób miejsce w naszym iPhone, czy iPad.

Kolejną bardzo fajna sprawą jest możliwość robienia zdjęć czy nagrywania filmów wideo w taki sposób, aby zapisywały się one bezpośrednio w iXpand Flash Drive. W ten sposób również oszczędzamy miejsce w iUrządzeniu. To chyba byłoby na tyle.

Podsumowanie

Jeśli brakuje Wam miejsca w iPhone, iPad, czy iPod touch, to powinniście rozważyć zakup iXpand Flash Drive. Za niewielkie pieniądze można naprawdę w szybki i prosty sposób zwolnić miejsce w iUrządzeniu.

Sam korzystałem z takiego rozwiązania całkiem niedawno. Teraz gdy mam iPhone’a o pojemności 64GB urządzenie nie jest mi potrzebne.

Testowany przez nas  iXpand Flash Drive możecie zakupić międzyinnymi na stronie producenta – tutaj. Urządzenie dostępne jest w różnych pojemnościach – od 16 GB do 256 GB.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz