Krzysiek Borek03.10.2016
27-calowy iMac z nowym procesorem Intela dostępny w Best Buy?

Od dawna uważam stacjonarne komputery za bezużyteczne, ponieważ zdecydowanie wolę poręczność laptopów, choć zdaje sobie sprawę, że na nich nie pogram lub nie zmontuje materiału wideo.

Zamiast drogiej stacjonarki, którą musiałbym rozbudować za rok lub dwa postawiłem na PlayStation 4 w kwestii grania.

Jednak w sieci sklepów Best Buy pojawił się dość interesujący produkt, jest nim 27 – calowy iMac z wyświetlaczem 5K i procesorem Intel Core i7 z serii Kaby Lake. Jednak zawarte w ogłoszeniu informacje nie wydają się w 100% prawidłowe.

18494-17451-bestbuyimac-top-l

Produkt na stronie sklepu pojawił się wczoraj z numerem K0SC0LL/A, co teoretycznie skłania nas ku myśleniu, że rzeczywiście ma i7 (Kaby Lake), 27 – calowy wyświetlacz, 32GB pamięci operacyjnej, 2 TB dysk Fusion i układ graficzny AMD R9 M380 z 2GB pamięci operacyjnej.

Cena jest dość wysoka (3200$), a na stronie producenta można zamówić za 50$ mniej model z i7 szóstej generacji  z taktowaniem podkręconym  do 4GHz. Ponadto pamięć operacyjna i dyskowa są takie same. Dziwnym rozwiązaniem jest też umieszczenie w nowszym modelu starszego GPU, ponieważ obecnie dostępne iMaki z ekranem 5K mają na pokładzie Radeona R9 M395.

18494-17452-imactechspecs-inline-l

Dodatkowo nie wiemy, czy najnowsze procesory zostały już wysłane do Apple w celu ich implementacji na płycie głównej. Poza tym nazwa modelu ma się nijak do obecnych, które wyglądają inaczej (MK462). Być może sklep ma częściowo rację i w tym roku możemy spodziewać się odświeżenia iMaków o nowe procesory razem z MacBookiem Pro.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek