Krzysiek Borek04.05.2014
5 cech z Galaxy S5, które powinny znaleźć się w nowym iPhone

Apple przez lata „walczyło” z Samsungiem w sądzie, wszystko oczywiście dotyczy kopiowania niektórych elementów przez Samsunga, który za wzór wziął iPhone`a. Jednakże w 2010 Steve Jobs stwierdził, że Apple musi dogonić Samsunga, bo to Samsung = innowacyjność.

Oczywiście najnowszy Samsung ma podobne cechy do 5S, mowa o czujniku odcisków palców. Jednakże chciałbym, aby nowy iPhone czerpał z niektórych mozliwości nowego flagowca Samsunga. Sama zmiana rozmiaru wyświetlacza wiele nie da, trzeba też poprawić nieco oprogramowanie.

01. Centrum Sterowania.

Przesuwając od dołu do góry uruchamiamy na iPhone Centrum sterowania, możemy uruchomić WiFi, tryb samolotowy, do tego zmiana poziomu jasności. Jednakże Samsung poszedł dalej w tym aspekcie oprogramowania, przyciskając przez chwilę daną ikonę, odpowiedzialną za przełączenie, możemy ujrzec rozbudowane menu. Na iOS niestety należy wyłączyć Centrum Sterowania i przejść do Ustawień i stamtąd włączyć np. WiFi.

02.Odporność na wodę.

Czy nie byłoby ok, gdyby nasze urządzenie po wrzuceniu do wody dalej działało, oczywiście na tej samej zasadzie, jak Samsung. Więc 30 minut pod wodą nie więcej. Jednakże ma to swoje 5 minut niesławy, wszystkie porty muszą mieć odpowiednie zaślepki, więc chcąc naładować baterię urządzenia, musimy jedną z nich wyjąć. Może Apple byłoby w stanie coś wymyślić, aby nie było zaslepki dla portu Lightning.

03. Klawiatura z cyframi powyzej liter i lepszym przewidywaniem co chcemy napisać.

Biorąc pod uwagę rozmiar S5 kolejny rząd w klawiaturze się przydaje, dzięki temu szybciej wpisujemy numery telefonów, czy hasła zawierające cyfry. Nie dziwie się, że Apple nie dodało tego rzędu, w końcu na 4″ zbyt dobrze by to nie wyglądało, ale na większej przekątnej to już inna historia. Mając 4.7″ przekątną czemu Apple miałoby tego nie dodać.

Kolejną świetną opcją jest przewidywanie kolejnego słowa, które chcemy wpisać. Podczas pisania klawiatura próbuje przewidzieć, jakie będzie kolejne wpisywane przez Nas słowo. Samsung podjął współpracę ze SwiftKey, aby dodać tą możliwość.

04. Dłuższa żywotność baterii i nowy tryb oszczędzania energii.

Galaxy S5 na jednym ładowaniu potrafi wytrzymać 2h więcej, aniżeli iPhone 5S, jednakże Samsung na tym nie poprzestał. Dodano nowy tryb oszczędzania energii (Ultra Power Savings Mode), który zmienia wyświetlacz w czarno-biały i nie pozwala na uruchamianie wielu aplikacji, w ten sposób w stanie czuwania, mając 10% baterii S5 może wytrzymać 1 dzień. Być może Apple mogłoby się czegoś tutaj nauczyć od Samsunga z tą różnica, że nie obciełoby aż tak interfejsu użytkownika i restrykcji, dotyczących aplikacji.

05. Czujnik odcisków palców, który potrafi trochę więcej.

Touch ID w iPhone działa bardziej skutecznie, aniżeli czujnik umieszczony w Samsungu. Ze względu na to, że nie musimy przesuwać palców po czujniku, a tylko nacisnąć i przytrzymać. Jednakże Samsung dał więcej zastosowań dla czujnika, jak chociażby płatnośc poprzez PayPal. Dzięki aplikacji LastPass możemy zarządzać hasłami, przy użyciu czujnika odciskó palca. W wyniku czego mysle, że Apple wraz z iOS 8 pozwoli developerom na dodanie nowych funkcji dla Touch ID.

Źródło: blog.laptopmag.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • 4s

  Fakt,Apple ma spore pole do popisu,tylko czy wprowadzi rozwiązania zostawiające innych w tyle.

 • …zenada

  panie krzysiu zachecam do odwiedzenia słownika…
  „tą możliwosc”, „wymyśleć”… no troche PROFESJONALIZMU … takie bledy robia dzieci w przedszkolu
  bez odbioru .

 • piotr

  Gdybys wiedział czym jest Apple to nie wysuwał byś idiotycznych pomysłów.Tu chodzi by dać mało,wmówić użytkownikowi ze tak trzeba i na nim maksymalnie zarobić.

 • Możesz dodać źródło/cytat, gdzie Stefan stwierdził, że „Samsung = innowacyjność”…?