Krystian02.04.2014
Amazon pokazał własne „Apple TV”

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Amazon pokazał nowe urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów, które będzie konkurować z Apple TV, Google Chromecast i Roku Streaming Stick.

Fire TV będzie miał kształt dekodera z pilotem oraz obsługiwał nową funkcję wyszukiwania głosowego, która rzeczywiście działa, jak twierdzi Amazon. Sprzęt zawiera procesor quad-core i dedykowany procesor graficzny. Do tego 2 GB pamięci RAM. Fire TV obsługuje standard 1080p oraz posiada dwie anteny Wi-Fi z MIMO do szybkiego pobierania video.

amazon-fire-tv-main

Amazon twierdzi, że Fire TV jest trzy razy potężniejsze niż jego konkurenci. Fire TV będzie strumieniować tytuły z Amazon Prime Instant Video, jak również treści od innych dostawców, takich jak Netflix i Hulu. Amazon w zestawie dołącza również gry, a dedykowany kontroler do gier będzie w cenie 39$.

Dobrze znane studia zajmujące się produkcją gier, takie jak Disney, Gameloft, EA, Sega, Ubisoft i Double Fine podjęły współpracę z Amazon, aby dostosować swoje tytuły do Fire TV. Amazon wprowadza na rynek również własne studio odpowiedzialne za gry na swój set-top-box.

amazon-fire-tv

Niedostępne póki co usługi muzyczne, takie jak Pandora, iHeartRadio, TuneIn i zawartość Amazon Muzyka zadebiutują od przyszłego miesiąca z obsługą X-Ray, która będzie wyświetlać teksty piosenek na ekranie telewizora.

Amazon dodał również usługę bezpieczne dziecko za 2.99$ miesięcznie, co pozwala rodzicom kontrolować zawartość dostępną dla dzieci, które będą korzystać z oferty filmowej Amazon.

Szczegóły dotyczące integracji z systemem iOS nie są jeszcze dostępne, na pewno będzie współpraca z tabletem Fire podobna do klonowania obrazu z iPad na Apple TV. Urządzenie jest do kupienia już teraz w cenie 99$, oczywiście jedynie na terenie USA.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • @Orlowskii

  Wygląda ładnie i z opisu wynika, że dość fajny sprzęt, a w dodatku 330 zl to nie jest wcale drogo :)

  • Ale wiesz o tym, że Apple TV też kosztuje 99$? ;-)

   • @Orlowskii

    Wow. Tego to akurat nie wiedziałem, Apple TV bardziej tratuje jako gadżet i nigdy nie myślałem nad cena. Jednak wolałbym chyba ładnie, aluminiowe Apple TV, ale z tego co rozumiem to od amazona dostajemyy mozliwosc ogladania roznych „telewizj” internetowych + mozemy używać to jako konsole, a apple tv jest bardziej ograniczone ;./

    • No nie bardzo, na Apple TV też jest Netflix (którego sam oglądam), Hulu, kanały TV różne, jedyne co się różni to brak gier – ale to się niedługo może zmienić. Ogólnie na tą chwilę oferta dostępna na Apple TV jest większa.

     PS. Apple TV jest plastikowe ;-) Mac mini jest z alu

     • Mariusz

      Amazon wygrywa możliwością instalowania gier… ale 8GB pamięci to … porażka…

 • Snik3rs

  Tu chyba jest blad: „Dobrze znane studia gier, takie jak Disney, Gameloft, EA, Sega, Ubisoft i Double Fine współpracę z Amazon, aby dostosować swoje tytuły do Fire TV. „

  • Rzeczywiście coś urwałem, dzięki :-)