Krzysiek Borek21.08.2015
Android 6.0 dla urządzeń Samsunga już w przyszłym roku

Bez wątpienia Samsung ma problemy z dostarczeniem do większości flagowych urządzeń Androida 5.1.1, a już pojawiły się informacje i lista pierwszych smartfonów i tabletów, które uzyskają aktualizację do najnowszej odsłony Androida – Marshmallow.

Nadchodząca odsłona Androida nie zawiera wielu diametralnych zmian względem Lollipopa, choć należy pamiętać o wprowadzeniu systemu pozwoleń, które początkowo były tylko i wyłącznie na iOS, a także dokładniejsze monitorowanie używanej pamięci operacyjnej. Obok tych zmian pojawi się również lepsze zarządzanie zasilaniem podczas spoczynku smartfona/tabletu, automatyczne wykonanie kopii zapasowej urządzenia i wiele innych. Korzystacie z urządzeń mobilnych Samsunga? Warto wiedzieć, które z nich na pewno otrzymają aktualizację oprogramowania układowego.

Aktualizację otrzymają obecnie najnowsze flagowce, ich starsze modele i mniej znany tablet z serii A. Obecnie ciężko brać informację na poważnie, więc traktujcie ją z przymrużeniem oka. Z drugiej strony wydanie Androida 6.0 dla urządzeń z listy poniżej wydaje się logicznym rozwiązaniem. Aktualizacja będzie dostępna z początkiem przyszłego roku lub 3 miesiące po wydaniu kodu źródłowego Android 6.0 przez Google.

Następujące urządzenia otrzymają aktualizację:

Źródło: http://www.phonearena.com/news/First-Samsung-devices-to-get-Android-Marshmallow-tipped-rolling-out-by-early-2016_id72912
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek