Krzysiek Borek15.05.2014
Aplikacje z iOS na Androidzie

Studenci Uniwersytetu Kolumbia zrobili coś nie codziennego. Stworzyli Cider, dzięki któremu uruchomimy aplikacje bez wirtualnej maszyny na Androidzie.

Jednakże wszystko nie jest takie, jakie się wydaje. Cider jest we wczesnej fazie i aplikacje z iOS nie mają dostępu do GPS, aparatu fotograficznego i paru innych rzeczy. Choć z drugiej strony pokazuje to, że jeżeli się czegoś chce, można to osiągnąć. Jednakże uznałbym to bardziej za ciekawostkę niż jakąś zmianę na rynku, w końcu większość aplikacji z iOS dostepna jest na Androidzie.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • jO

  Kolejny powód dla którego wyjebie swojego iphona do kosza i podeptam. Duraki z apple ograniczają go jak tylko mogą, jailbreak to grzech a tu patrzcie na andku robią co chcą. Idę do sklepu po SGS5 i daruję sobie tą stronę w oczekiwaniu na łaskawy jailbreak. Narka.

  • Marcin

   Na znak frustracji produktami Apple wywal jeszcze lodówke i pralke przez okno :D

   • Adam

    Cieniutko widzę przyszłość iOS. Android faktycznie daje dużo więcej możliwości.

    • minicomp

     Które sa całkowicie zbędne w codziennym życiu

 • Roger

  Ci studenci mogli zrobić na odwrót, apke na jabłko gdzie można by było uruchamiać aplikacje z androida bo nie dość że są lepsze i więcej to w dodatku za free a nie jak w appstore za wszystko trzeba bulić. Taki przykład aplikacja do wystawiania aukcji w appstore – 1,79€ / google play – free. Takich przykładów jest mnóstwo.

 • krzysiekb92

  Wpis ten nie miał na celu wywołania żadnej „wojenki” iOS vs Android

 • krzysiekb92

  Wątpię skoro iOS to zamknięty system, chyba że za pośrednictwem Jailbreaka by się ją dodało, choć nie wiadomo jakby było z funkcjonalnością tych aplikacji.