Krzysiek Borek03.04.2017
Apple bierze udział w licytacji działu produkcji pamięci Toshiba

Toshiba nie ma się najlepiej, czego dowodem jest sprzedaż działu odpowiedzialnego za produkcję pamięci NAND. Obecnie do wyścigu o wykup stanęło również Apple, Google i Amazon, a Toshiba stanowi obecnie 20% całego rynku.

Według raportu Nikkei w licytacji bierze udział 10 podmiotów, ale nie znamy ceny, która usatysfakcjonuje włodarzy Toshiby.

Podobno producent układów scalonych Broadcom zaoferował aż 18 miliardów $, co nie jest wysoką kwotą, biorąc pod uwagę zasoby finansowe Apple.

The US tech firms — Apple, Google and Amazon — have become the next attractive bidders following Western Digital as Toshiba can have stable supply chains (for smartphones or data servers) from them,” an industry source told The Korea Herald.

Początkowo mówiono o tym, że TSMC i Foxconn połączą siły, aby wykupić linie produkcyjne pamięci NAND, ale dzisiejsza informacja wskazuje na Apple, a nie jego podwykonawców. Z drugiej strony TSMC i Foxconn mogą reprezentować Amerykanów podczas licytacji. Nie można zapomnieć o Western Digital, które jest zainteresowane pamięciami Toshiby, choć są ich bezpośrednimi konkurentami na tym polu. Toshiba czuje, że Foxconn nie jest interesującym kandydatem do przejęcia ich biznesu, ponieważ to Chińska firma, a w przeszłości dochodziło do wielu wycieków informacji na linii Chiny-Japonia.

Przejęcie Toshiby przez Apple spowodowałoby, że Amerykanie przestaliby polegać na Samsungu w kwestii pamięci wewnętrznej dla urządzeń mobilnych i nie tylko. Przykładem może być iPhone 7 Plus z pamięcią wewnętrzną Toshiby i MacBook Pro z Touch Bar wyposażony w dysk SSD Samsunga.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek