Krzysiek Borek15.07.2016
Apple utworzy we Francji grupę do badań nad aparatami dla urządzeń mobilnych

Wygląda na to, że Apple we Francji (Grenoble) utworzy specjalną grupę do badań nad aparatami i oprogramowaniem dla nich, co teoretycznie powinno pomóc im w otrzymaniu lepszej jakości zdjęć w nadchodzących modelach ich urządzeń mobilnych.

Przez rok ponad rok tuzin inżynierów pracowało w Minatec, ale te same osoby będą pracować w laboratorium mieszczącym się w Grenoble. Nowe miejsce pozwoli Apple zatrudnić więcej pracowników (ma ich być 30) i będą mieli do dyspozycji 800 metrów kwadratowych powierzchni roboczej. Ich badania będą skupiać się na rozwoju nowych czujników dla aparatów. Wiadomo również, że Amerykanie nie będą pracować sami, ponieważ pomoże im ich wieloletni partner – STMicroelectronics.

Aparat

Wielu użytkowników sądzi, że iPhone świetnie radzi sobie z wykonywaniem zdjęć, czego dowodem są coraz lepsze aparaty dostępne w tym urządzeniu z generacji na generację. W tym roku też powinniśmy spodziewać się postępu, bo iPhone 7 ma otrzymać większy obiektyw, a 7 Plus aparat z dwoma obiektywami.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek