Krzysiek Borek20.08.2016
Apple wymusza na dostawcach niższe ceny za komponenty dla iPhone 7

Najnowszy raport bliski łańcucha dostaw Apple mówi o tym, że Amerykanie wymuszają niższe ceny na dostawcach części potrzebnych do złożenia iPhone’a 7 w całość, pomimo niższej ilości zamówień na daną część.

Apple chce, żeby ceny komponentów były podobne do tych z Chin, ale Tajwańscy dostawcy się na to nie zgadzają, zważywszy na niższe zamówienia. Przez to nie będą w stanie zarobić pieniędzy, o ile zgodzą się na wymagania producenta z Cupertino. Wiadomo, że Tim Cook i spółka chcą, żeby ceny poszybowały o 20% w dół, choć zamówienia na części spadły o 30% w porównaniu do zamówień dla iPhone’ów 6s.

8

Według raportu TSMC i Largan Precision nie są brane pod uwagę podczas negocjacji cen, ponieważ mają długoterminowe umowy z Apple. Jeden z dostawców jest odpowiedzialny za układy scalone, a drugi za moduły aparatów.

iPhone 7 powinien pojawić się na początku przyszłego miesiąca, a zmiany w porównaniu do poprzedników, mogą okazać się znaczące pomijając wzornictwo. Wiemy, że nowy sprzęt Apple nie otrzyma standardowego portu słuchawkowego, ale możemy liczyć na lepsze aparaty, szybsze ładowanie i 32GB warianty pamięciowy, jako standardowy.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Dorianos albatros

  Ciekawe czy wynegocjowane ceny odczujemy my klienci proporcjonalnie niższą ceną za ip7

 • Router

  Ile by nie kosztował to nie kupię. Samsung Galaxy Note 7 pozamiatał parametrowo i wizualnie odgrzewane „japko” :)

  • Oloek

   o niewiem czy tak pozamiatał, zobacz sobie porównanie iphone 6s i galaxy note 7 które jest kilka artykułów wyżej. Iphone 6s jest starszy od note’a a jakoś szybszy.

   • Router

    e tam szybszy, po prostu delikatnie szybciej uruchamia aplikacje typu gry. iphone dalej lepiej zarządza ramem. Prawdopodobnie nowy android N ma to poprawić jesienią. To i tak są różnice nie zauważalne w normalnym użytkowaniu. Spójrz na inne aspekty, funkcje, wygląd, ekran, aparat, rysik i opcje nim związane, bezprzewodowe ładowanie, wodoszczelność choć ta niby ma być w nowym iP. Lubię Apple, mam iPhone 6s żona ma iPhone 6, który dostała ode mnie w zeszłych roku, posiadam też macbooka, ale widzę co robi konkurencja i uważam, że przegonili iPhone’a na ta chwile.

    • Rafał Gruszka

     Delikatnie Haha, model 2016😂😂😂 to jest porównanie zeszłorocznym iPhonem a juz samsung dostaje czkawkę a co będzie za miesiąc. Po co jabłko ma się starać jak konkurencja chwali się cyferkami a nie może dorównać słabszemu rywalowi na papierze😂

     • Router

      W szybkości iPhone zawsze będzie wygrywał. To normalne. Jednak dla mnie liczy się funkcjonalność a nie zabawka dla gimbusy. To ze gierkę uruchomisz o 1,5 sec szybciej to sorry. Mam swoje lata i smartfona używam bardziej ambitnie.

     • Rafał Gruszka

      Co kto lubi, dla mnie najbardziej rozbudowany telefon będzie zabawka bo nie wyobrażam sobie pracować na tak maleńkim ekraniku. A do podstawowych zadań iPhone wystarcza zdecydowanie. Powiek szczerze ze kiedyś dużo korzystałem ze smartfona a dzisiaj muszę nosić okulary a okulistka sama przyznała ze to poważny problem w dzisiejszych czasach. Także telefon po za domem i wtedy jak muszę a w domu bezpieczna odległość na MacBooku lub iPadzie 12.9 bo taki zdecydowałem się zakupić i wsio. Moja krótkowzroczność poprawiła się chociaż o ćwiartkę 😊

 • Oloek

  #Router no niewiem czy tak pozamiatał, zobacz sobie porównanie iphone 6s i galaxy note 7 które jest kilka artykułów wyżej. Iphone 6s jest starszy od note’a a jakoś szybszy.