Krzysiek Borek20.08.2016
Apple wymusza na dostawcach niższe ceny za komponenty dla iPhone 7

Najnowszy raport bliski łańcucha dostaw Apple mówi o tym, że Amerykanie wymuszają niższe ceny na dostawcach części potrzebnych do złożenia iPhone’a 7 w całość, pomimo niższej ilości zamówień na daną część.

Apple chce, żeby ceny komponentów były podobne do tych z Chin, ale Tajwańscy dostawcy się na to nie zgadzają, zważywszy na niższe zamówienia. Przez to nie będą w stanie zarobić pieniędzy, o ile zgodzą się na wymagania producenta z Cupertino. Wiadomo, że Tim Cook i spółka chcą, żeby ceny poszybowały o 20% w dół, choć zamówienia na części spadły o 30% w porównaniu do zamówień dla iPhone’ów 6s.

8

Według raportu TSMC i Largan Precision nie są brane pod uwagę podczas negocjacji cen, ponieważ mają długoterminowe umowy z Apple. Jeden z dostawców jest odpowiedzialny za układy scalone, a drugi za moduły aparatów.

iPhone 7 powinien pojawić się na początku przyszłego miesiąca, a zmiany w porównaniu do poprzedników, mogą okazać się znaczące pomijając wzornictwo. Wiemy, że nowy sprzęt Apple nie otrzyma standardowego portu słuchawkowego, ale możemy liczyć na lepsze aparaty, szybsze ładowanie i 32GB warianty pamięciowy, jako standardowy.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek