Krzysiek Borek14.11.2015
Apple zablokowało instalację f.lux za pomocą Xcode

Ostatnio informowałem was i działaniu f.lux bez konieczności wykonywania Jailbreak, jednak nie trwało to długo. Dzień po jej udostępnieniu Apple postanowiło zablokować możliwość jej instalacji.

Sam z niej korzystam, choć wykorzystałem do tego Jailbreak, na który nie wszyscy patrzą przychylnym okiem, więc legalna metoda przygotowana przez Apple miała być strzałem w dziesiątkę. Niestety, w Cupertino stwierdzili, że to naruszenie regulaminu deweloperskiego i są zmuszeni zamknąć instalację aplikacji za pomocą Xcode.

Wcześniej wspominałem, że aplikacja korzysta z dodatkowych API, aby działać, jak należy i to właśnie główny problem, który widzi Apple. W takim przypadku program można zainstalować innymi metodami, ponieważ w App Store go w ogóle nie znajdziecie. Jedynym wyjściem jest wtedy wykonanie Jailbreak lub użycie Xcode. Apple wysłało informację do autorów aplikacji, że nie mogą w ten sposób promować swojej twórczości i jest to naruszenie programu deweloperskiego. Wszystko skończyło się na usunięciu aplikacji przez programistów.

Oto oficjalne stanowisko autorów f.lux

Apple has contacted us to say that the f.lux for iOS download (previously available on this page) is in violation of the Developer Program Agreement, so this method of install is no longer available. We understood that the new Xcode signing was designed to allow such use, but Apple has indicated that this should not continue.

F.lux jest przydatny nie tylko podczas czytania, ale również innych aktywności podczas których używamy iGadżetu. Po instalacji filtruje niebieskie światło w zależności od pory dnia, co pozwala na komfortowe użytkowanie sprzętu mobilnego.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Nie mogłoby Apple po prostu dodać to w ustawienia iOS’a?

  • krzysiekb92

   jak widać nie chcą dodać tej funkcji do systemu operacyjnego i pewnie upłynie sporo wody w Wiśle, zanim Apple się na to zdecyduje.

   • Marcin Wojciechowski

    Jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie zanim iOS stanie się normalnym i pełnym systemem operacyjnym. Przy takim podejściu Apple w iOS jeszcze długo będzie brakowało wielu rozwiązań będących standardem w innych systemach operacyjnych.

 • Marcin Wojciechowski

  Apple wszędzie i zawsze widzi tylko i wyłącznie swój interes. Cały urok tej nieszczęsnej firmy z Cupertino…:(