Krzysiek Borek26.03.2014
Apple zamierza wydać 12″ Macbooka Air

Mamy MacBooka Air 11″ jak i 13″ wersje. Niektóre źródła donoszą, że Apple może wydać wariant z 12″ ekranem Retina, co byłoby nowością w gamie producenta. Wydanie nowego MacBooka poszerzyłoby ofertę producenta.

Według łańcucha dostaw, do których dotarło Digitimes wiele wskazuje, że Apple w tym roku wyda Macbooka air z przekątną ekranu 12″ – ale nie zupełnie będzie to ekran Retina, znany chociażby z iPhone’a czy iPada. Apple nie potwierdza w żaden sposób, ani nie dementuje tej plotki.

Złym posunięciem byłoby wydanie 12″ bez ekranu typu Retina, jedną z teorii jest to, że 12″ zajmie miejsce 11″, co potencjalnym nabywcom da możliwość wyboru jedynie pomiędzy 12″, a 13″.

Sytuacja ta przyczyni się także do odsunięcia na bok przewidywań, ze MacBook w tym roku sprzeda się gorzej. Od dłuższego czasu spodziewano się, że Apple zacznie używać ekranów Retina w Macbooku Air.

Co do samego MacBooka, będzie on posiadał oczywiście ekran o przekątnej 12″ o rozdzielczości 2340×1440, porównując to z 13″, która ma rozdzielczość 2560×1600. 12″ posiadał też będzie zmieniony trackpad.

Rok temu w MacBooku Air poprawiono czas pracy baterii i wyposażono go w procesor intela z rodziny Haswell, wiec możne być to interesująca zmiana.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek