Krzysiek Borek04.04.2017
Apple zamówiło 70 milionów wyświetlaczy OLED do iPhone’a

Od dłuższego czasu mówi się, że Apple wymieni wyświetlacze LCD w iPhone’ach na OLED. Większość z nich ma dostarczyć Samsung, który obecnie przoduje w produkcji i jakości wyświetlaczy OLED.

Właśnie dlatego Amerykanie zdecydowali się na zamówienie ekranów od swojego największego rywala.

Początkowo mówiono o 100 milionach wyświetlaczy, do których dołączyło dodatkowe 60 milionów. Dodatkowe ekrany kosztowały Apple 4,3 miliarda dolarów, więc teoretycznie powinno ich być 160 milionów.

Nikkei dotarło do nowych informacji na ten temat i wygląda na to, że Apple złożyło kolejne zamówienie na 70 milionów wyświetlaczy OLED. Ponadto David Hsieh z IHS Markit mówi, że początkowo Amerykanie zamówili 70 milionów wyświetlaczy, a potem zwiększą ich liczbę do 95 milionów, gdyby zainteresowanie iPhone’em OLED przewyższyło ich oczekiwania.

Podejrzewam, że nigdy (oficjalnie) nie dowiemy się ile wyświetlaczy zamówiło Apple, z drugiej strony Samsung słynie ze świetnych ekranów i otwiera kolejne fabryki odpowiedzialne za ich produkcje. Przez taki obrót sytuacji Apple prawdopodobnie zasili kasy konkurencji, jeżeli chce zmienić wyświetlacze LCD na OLED w iPhone’ie.

Źródło: sammobile.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek