Wacław Niezgoda14.05.2015
Beats Music również jako medium społecznościowe dla artystów

Apple przygotowuje się do wypuszczenia na rynek usługi strumieniującej muzykę na żądanie, co raz więcej informacji pojawia się o niej jak i o strategii przyjętej przez Cupertino aby ich usługa odniosła sukces. Tym razem mowa o swego rodzaju sieci społecznościowej.

Serwis, który według plotek ma zostać nazwany Apple Music, ma oferować artystom możliwość stworzenia swoich stron, na których będą mogli publikować posty, wersje demo swoich utworów, zdjęcia, wideo oraz informacje na temat nadchodzących koncertów.

Na tym jednak nie koniec, wykonawcy mogą promować również siebie nawzajem co jeszcze bardzie przyczyni się do odkrywania nowych kawałków przez użytkowników a to z pewnością na odpowiednie kwoty wpływające na odpowiednie konta.

Samo „Apple Music” zostało bardzo mocno zintegrowane z samym systemem iOS 8.4 a dokładniej mówiąc z aplikacją Muzyka. Dotychczasowi użytkownicy Beats Music mają bez żadnych problemów przenieść swoją bibliotekę do odświeżonego serwisu.

Nowa usługa ma zostać zaprezentowana na prezentacji otwierającej WWDC 8 czerwca w poniedziałek, razem z nią ujrzymy po raz pierwszy iOS 9, OS X 10.11.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS