Krystian15.03.2014
Błędy i problemy występujące w iOS 7.1

Od aktualizacji do iOS 7.1 minął niespełna tydzień, a użytkownicy już znaleźli w nim pełno różnych problemów.

Przede wszystkim każda wersja aktualizacji iOS daje użytkownikowi nie tylko nowe funkcje, ale wymaga większej wydajności smartfona. W rezultacie modele wyprodukowane ponad 1,5 roku temu zaczynają działać zdecydowanie wolniej, co ma popchnąć użytkownika do zakupu nowszego modelu. Tym razem jednak Apple zaskoczyło jednocześnie pozytywnie, przyspieszając zdecydowanie działanie systemu, jak i negatywnie, przyspieszając także znacznie zużycie baterii. Co ciekawe nie dotknęło to tylko jednego urządzenia – użytkownicy iPhone 5 informują, że ich telefony działają dłużej niż zwykle, co zresztą potwierdzają niezależne testy.

Pomimo faktu, że nowa wersja systemu iOS 7.1 miała znacznie poprawić skaner linii papilarnych Touch ID, w rzeczywistości go pogorszyła. Pojawiły się sporadyczne problemy z odczytem. Niektórym właścicielom iPhone udało się rozwiązać problem całkowicie usuwając wcześniej zapisane odciski palców i skanując je ponownie.

Występują także różne problemy z Bluetooth. Amatorskie bezprzewodowe stacje dokujące sprawiają wiele kłopotów z połączeniem. Wraz z wydaniem aktualizacji iOS 7.1 wielu użytkowników zaczęło narzekać na problem, który opisują jako częste rozłączanie się urządzenia lub szukanie go przez nawet 10 minut bezskutecznie.

Skoro jesteśmy przy łączności bezprzewodowej wiele osób narzeka również na Wi-Fi. Szybkość i transfer podobno znacząco spada, do tego telefon wyszukuje znacznie mniej sieci niż robił to poprzednio.

Problemy zostały tak nagłośnione w internecie, że akcje Apple spadły o 1.12% uzyskując cenę 524,69$ za sztukę.

Czy u Was wymienione problemy występują? Osobiście mam wrażenie, że ludzie po prostu narzekają dla samego faktu narzekania. Wersja 7.1 działa bardzo stabilnie, od tygodnia żadna aplikacja się nie wywaliła, WiFi działa jak szalone, sieci wyszukuje te same co przedtem, a mój głośnik Bluetooth działa bez najmniejszego problemu. Jedyne co potwierdzam to drobny problem z baterią na iPhone 5S – tutaj jest zauważalnie gorzej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • Kamill889

  Wszystko dziala tak jak powinno, ludzie poprostu lubia marudzic ;P a chocby nie wiem co, to zawsze beda pojawiac sie sporadyczne problemy. Jezeli u 90% uzytkownikow wszystko dziala poprawnie to czemu ktos mialby sie przejmowac tymi 10% …

 • Wojtek Amores Cieślak

  u mnie tez wszystko o wiele lepiej dziala ,bateria,wifi,touch id ,ogólnie tel dostał kopa :-)

 • Piotr

  Wszystko działa elegancko.

 • @Orlowskii

  Oplaca się zostać na 7.0.4 czy aktualizować do 7.1 na iPhone 5s?

  • Oczywiście, że się opłaca, 7.0.x jest wolny i strasznie niestabilny.

   • @Orlowskii

    A w iOS 7.1 jest jakas zmiana dotycząca wibracji? Bo pamietam, że jak przesiadlem się z 7.0.4 na 7.1 beta 3 to wydawało mi się, że wibracje są inne.

    • Nie wiem, mam wyłączoną, wibracja w iPhone 5 i 5S jest do dupy i wibruje jak młot pneumatyczny. Nie włączę znowu, póki nie będzie taka jak w 4S.

     • AdamP

      Zmień rodzaj wibracji na „Bicie serca”. Jest bardzo przyjemna.

     • Tak to też próbowałem, ale i tak jest za głośna. Wibracje ma być czuć, a nie słychać.

 • Andzia W

  na moim iPhone 5 też nie ma problemów. Bateria trzyma tak samo długo, aplikacje szybciej się włączają. Jest zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Zawszę aktualizuję system jak tylko się pojawi nowa aktualizacja i jakoś nigdy nie było żadnych problemów. Myślę, że często te wszystkie problemy są wymyślane na siłę.

 • chiefer

  iPad 3 faktycznie dostał kopa. iPhona 5 nie aktualizuję bo mam Jailbreak.

 • @Orlowskii

  Dla mnie już 7.0.4 nie sprawiał problemów. Dużo słyszałem, że ciągle ludzie mają respringii itp, ale to tylko na urządzeniach z 64 bitowym urządzeniem, więc na mojej „Piątce” wszystko banglało!

 • tomek

  tak, działa gorzej, właśnie doświadczyłem tego w tym tygodniu. Czyli co się stało, a mianowicie nie da się już słuchać z youtuba koncertów, cały czas się kreci kółeczko i nie może dociągnąć gdzie wcześniej nigdy nie miało to miejsca, i drug asprawa GŁOSNIK bezprzewody BT, nie może się połaczyc blue toothem wcale, ipad bez problemu wczęsniej tylko włączałem i było GIT a teraz koszmar, dzisiaj nie łączy się już wcale, bateria poleciałą tak ze wieczorem musze łądować a wczęsniej łądowałem tuż przed snem, ogólnie katastrofa, ktoś wie jak cofnąć aktualizację?

 • Rafał

  działa płynniej, zaś pojawił się problem. Ekran sam nie chce się wygaszać i świeci non stop dopóki sam nie zablokuje telefonu :/ spotkał się ktoś z czymś takim?

 • anka

  nie podzielam tego optymizmu, u mnie po aktualizacji iphona 4S przestal dzialac wi-fi! funkcja kompletnie na szaro i suwak nie do przesuniecia, jak na sprzet w tej cenie to zbyt duza usterka