Wacław Niezgoda31.05.2015
Brak odczytów pulsu w Apple Watch to nie błąd

Po wypuszczeniu Watch OS 1.0.1, użytkownicy smartwatcha od Apple skarżyli się na mniej dokładne odczyty aktywności swojego serca, niż przed aktualizacją. Jednak w dokumentacji nowego iOS-a przeczytamy, że jest to działanie zamierzone, a nie błąd.

Znajdziemy tam zdanie, mówiące, że Apple Watch mierzy puls co 10 minut, nie będzie jednak podejmował prób pomiaru, jeśli użytkownik porusza zegarkiem lub jest w ruchu. Watch miał monitorować aktywność użytkownika w ciągu dnia, a tymczasem jego aktualizacja uniemożliwia mu to w znacznym stopniu.

Nie ma pewności co do przyczyn takich zmian. Niektórzy wskazują, na wydłużenie żywotności baterii, która jest lepsza niż przewidywano przed premierą. Jednak pomiar aktywności serca w dziesięciominutowych odstępach, nie zużywa tak dużo baterii, by była potrzeba ograniczenia go do jeszcze rzadszych.

tetno

Jeżeli Apple Watch będzie zbierał dane, jedynie podczas siedzenia, czy to przed ekranem komputera, czy przy biurku, nie będą to bardzo przydatne dane.

Należy wspomnieć, że używanie Watcha w trakcie treningu z włączoną aplikacją Workout, powoduje iż będzie on mierzył puls co 5 sekund. Dostarczając tym samym odpowiednie dane.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
 • Kris

  Dziwne to wszystko :)
  Tęsknie za starą nokią :)
  Ona była ze mną przez tydzień bez swojej koleżanki ładowarki
  Ps. I po co nam tyle tych gier ?
  Wąż był idealnym rozwiązaniem

  • polski

   Ja wciąż używam „starej nokii”. Kto Ci broni…, albo kto Ci każe siedzieć na smartfonie?

   • Kris

    Dzięki isronowi mam całe biuro w dłoni – dlatego
    Są minusy – tracę dużo czasu zużywając baterię ;(

    • polski

     yyyy…. narzekasz na swój wybór a nie na ograniczony wybór jaki daje Ci rynek. Tęskniąc za starą nokią tęsknisz za brakiem biura w dłoni..więc się zdecyduj co jest ważniejsze i po problemie.

     • Kris

      Nie wiem czy to co teraz staje się normą jest dobre dla nas – za dużo za płytko za często – nie ma czasu na normalność – wszędzie tylko technologia – jest bardziej uzależniająca od alkoh.

     • polski

      Współczuje Ci, ze jestes tego niewolnikiem. Eot

     • Kris

      :) często tu jestes ? Współczuje ci – to takie niewolnicze – szkoda ze nie widzimy samych siebie co :)?

 • misiekmr

  It’s not a bug, it’s a feature :).