Krzysiek Borek20.07.2015
Commodore powraca ze smartfonem wyposażonym w emulatory

Podejrzewam, że wielu z naszych czytelników pamięta Commodore 64, maszynę, która pomogła wprowadzić do sprzedaży komputer osobisty. Sam byłem szczęśliwym właścicielem tego sprzętu, a teraz pojawi się smartfon sygnowany logiem tego producenta.

Commodore-Pet-970-80

Obecnie Commodore wraca na rynek, choć jedynie pod postacią smartfona, działającego na Androidzie. Commodore PET posiada 5,5 – calowy wyświetlacz, 8 – mio rdzeniowy procesor, taktowany 1,7GHz (MediaTek), aparat główny z 13MPix matrycą i baterię o pojemności 3000mAh. PET ma również zainstalowane fabrycznie emulatory Commodore i Amigi.

W sprzedaży dostępne będą dwa warianty fabletu, jeden z 16GB pamięci wewnętrznej za 300$, a w opakowaniu znajdziemy dodatkową kartę microSD o pojemności 32GB. Za 60$ więcej moża nabyć model z dwukrotnie większą pamięcią wewnętrzną i kartą 32GB, co w połączeniu pozwoli na użytkowanie Commodore „64″.

Jeszcze w tym miesiącu będzie można zakupić Commodore PET we Włoszech, Niemczech, Francji i Polsce. Reszta świata będzie mogła zakupić sprzęt w niedalekiej przyszłości.

Źródło: techradar.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • Mark Bether

    U mnie kolejność była taka: Atari 65XE (ze stacją dysków), Commodore C64, Amiga 500, Amiga 1200 (tower z kartą turbo i procesorem motorola 060), PC-ty wszelkiej maści do dziś :-)
    To były pionierskie czasy :-)