Krzysiek Borek07.10.2014
Cyanogen pozyskuje kolejnego partnera

Rok temu Cyanogen znany był jedynie z nieoficjalnych wersji Androida. W przeciągu kolejnego roku sytuacja się zmieniła i teraz współpracują z OPO. Jednakże to nie koniec, jeżeli chodzi o nowych partnerów.

Tym razem Cyanogen rozsławi swe oprogramowanie w Indiach, przy pomocy Micromax. Producent, którym mowa to jeden z największych w Indiach, pierwsze urządzenia z Cyanogen na pokładzie pojawią się pod koniec bieżącego roku.

Jestem ciekaw, jak będzie wyglądać cena tych urządzeń, wiadomo przecież, że Micromax to także członek programu Android One. Program ten ma w zamyśle promocję systemu operacyjnego Google poprzez tanie urządzenia z czystą wersją Androida. Partnerstwo z Cyanogen pomoże Indyjskiemu producentowi podjąć walkę na własnym podwórku z Samsungiem.

Ostatnio w sieci pojawiła się informacja o próbie przejęcia Cyanogen Inc. przez Google, być może partnerstwo z Micromax`em jest odpowiedzią na tę decyzję twórców Androida. Dzięki przejęciu konkurenta tworzącego oprogramowanie Google miałoby monopol, jeżeli chodzi o system Android. Choć z drugiej strony być może chcieli dodać funkcje z CyanogenMod do własnego oprogramowania ?

Cyanogen Inc. to młoda firma, została założona we wrześniu, rok temu. Czas pokaże, czy się rozwinie, czy zatonie. Ale ich decyzja względem Google mnie cieszy, jest jeszcze ktoś, kto chce aby Android był lepszy, niż obecnie.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek