Krzysiek Borek10.02.2016
Czego możemy się spodziewać po tegorocznej Moto G?

Czwarta generacja Moto G powinna pojawić się w tym roku, a od dłuższego czasu pojawiają się pierwsze plotki na jej temat.

Debiut i cena

Obecnie nie wiemy, kiedy zadebiutuje Moto G 4gen, więc można puścić wodzę fantazji na ten temat. Trzecia generacja taniego smartfonu pojawiła się w lipcu 2015 roku, więc jej następca powinien pojawić się w tegoroczne wakacje.

Cena 8GB wariantu wynosiła 899 zł, choć nowszy model może zdrożeć do 985 zł, co spowoduje, że będzie droższy o prawie 100 zł na starcie.

Specyfikacja techniczna

Warto nadmienić, że to reprezentant średniej półki, więc powinniśmy się spodziewać Snapdragona 430, który jest bezpośrednim następcą 410. Dzięki temu teoretycznie wiemy, na co będzie stać Moto G (2016), choć Snapdragon 410 z podwyższonym taktowaniem w ubiegłorocznym modelu dobrze sobie radził.

5 – calowy wyświetlacz 720p (294ppi) jest wystarczający, jednak możliwe, że tym razem pojawi się panel Full HD z zagęszczeniem powyżej 500 pikseli/cal. Zdjęcia, które opublikowaliśmy wcześniej nie pokazują ekranu, więc ciężko wyrokować, jaki zostanie zastosowany.

Wzornictwo

Fotki, które ostatnio wyciekły do sieci pokazują, że wygląd nie powinien ulec diametralnym zmianom. Jednakże aparat główny zostanie przeniesiony wyżej względem modelu z ubiegłego roku.

Screenshot 2016-02-08 at 15.12.33

„M” na tylnym panelu nadal jest obecne poniżej modułu aparatu, jak w poprzednich edycjach i wydaje się, że nie będzie wcięte w dedykowany panel. Poza tym powierzchnia jest gładsza i wydaje się, że jest połyskująca.

Screenshot 2016-02-08 at 15.12.41

Istnieją również inne warianty kolorystyczne oprócz domyślnych, więc łatwo będzie ją odróżnić od tegorocznej Moto X, która na pewno będzie wykonana z aluminium.

Funkcje

Dyrektor działu mobilnego Lenovo zdradził, że wszystkie tegoroczne modele z serii Moto zostaną wyposażone w czytnik linii papilarnych. To może oznaczać, że nawet najtańszy smartfon w ofercie uzyska ten komponent. Wcześniej był zarezerwowany jedynie dla sztandarowych modeli większości producentów.

Źródło: AndroidPIT.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek