Krzysiek Borek08.06.2016
Dedykowana obudowa pozwala uruchomić Androida na iPhone

Nick Lee zasłynął w sieci z opublikowania wideo przedstawiającego uruchomienie Windows 95 na inteligentnym zegarku Apple, ale to nie koniec jego interesującej pracy.

Dziś pokazał światu swój nowy projekt, który pozwala uruchomić Androida na iPhonie za pomocą dedykowanego etui.

Poniższy materiał wideo pokazuje etui wydrukowane w drukarce 3D zawierające płytę główną HiKey, baterię i inne potrzebne do działania części. Etui łączymy z iPhone’em za pomocą kabla Lightning i dopiero wtedy możemy uruchomić na nim system operacyjny Google. Pamiętajcie, że Android działa dzięki częściom w etui, a iPhone służy tylko i wyłącznie za ekran.

Lee opisał wszystko szczegółowo na portalu Medium i powiedział, że udało mi się wykonać zmodyfikowaną wersję Androida Marshmallow bazującego na AOSP, co z resztą można zobaczyć na wideo.

androidiphonecase-800x437

Autorowi zajęło sporo czasu odpowiednie zaprojektowanie dodatkowej obudowy, co zaowocowało jej pomniejszeniem w porównaniu z pierwowzorem. Dzięki temu udało mi się idealnie dopasować rozmiar i kwestię połączenia akcesorium z urządzeniem mobilnym Apple. W rezultacie otrzymujemy bardzo grube etui dla iPhone’a pozwalające na uruchomienie Androida.

Nie mam wątpliwości, że etui podczas codziennego użytkowania jest nie praktyczne, ale dla mnie liczy się fakt, że jest to możliwe.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek