Krzysiek Borek17.09.2014
Dlaczego nie powinniśmy aktualizować urządzeń do iOS 8

iOS 8 może być największą aktualizacją oprogramowania dla urządzeń giganta z Cupertino. Oprogramowanie zawiera wiele nowych funkcji, które sprawiają dobre wrażenie i dzięki nim Apple chce nas przekonać do aktualizacji.

Jest też parę kwestii, przez, które powinniście odpuścić aktualizację, chociaż na ten moment.

Ulubione aplikacje przestaną działać

Obecnie deweloperzy pracują w pocie czoła, aby ich aplikacje były kompatybilne z najnowszą wersją iOS. Niektóre nie dostaną aktualizacji w momencie debiutu kolejnej wersji systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych z nadgryzionym jabłkiem w logo. Wielu użytkowników mówi, że Whatsapp ma zbyt duże zapotrzebowanie na zasilanie i w mgnieniu oka rozładuje baterię naszego urządzenia. Starsze aplikacje mogą nie być kompatybilne z 8 odsłoną iOS do momentu pojawienia się aktualizacji. Jeżeli aplikacja nie działa obecnie z najnowszym oprogramowaniem, lepiej odczekać do momentu jej działania.

Brak Jailbreak

Wiadomo, że deweloperzy pracują już nad Jailbreakiem dla iOS 8, nie wiemy tylko ile czasu to zajmie. Być może będzie to nawet przed jutrzejszym debiutem oprogramowania Apple, choć nie liczyłbym na to. Musieliśmy czekać 3 miesiące na Jailbreak dla iOS 7, więc czas oczekiwania w przypadku. Jeżeli posiadacie urządzenie z iOS 7 i Jailbreak nie aktualizujcie urządzenia do nowszej wersji oprogramowania. Oczywiście mając dostęp do ROOTa w iOS możecie zmienić wygląd urządzenia, choć zmian w interfejsie 8 odsłony nie ma względem 7.

Gorsza płynność działania

Jeżeli macie starsze urządzenie Apple kompatybilne z najnowszą wersją oprogramowania Apple, może się okazać, że wasze urządzenie straci na wydajności. Będzie to zauważalne w przypadku iPada 2 i iPhone’a 4S. Wtedy należy się zastanowić dwa razy, zanim zdecydujemy się na aktualizację z iOS 7 na iOS 8. Biorąc pod uwagę nowe funkcje zaimplementowanie w 8 odsłonę iOS wasze urządzenie może to odczuć.

Błędy, błędy i jeszcze raz błędy

iOS 8 w momencie oficjalnej premiery oprogramowanie może posiadać wiele błędów, dobrze byłoby poczekać do wydania paru kolejnych wersji, które uporają się z owymi błędami. Jak wiecie Apple już pracuje nad kolejnymi wersjami iOS 8. Tak było wiele wersji testowych, ale na tym nie koniec poprawek. Jeżeli nie chcecie sprawdzać naszpikowanego błędami oprogramowania poczekajcie z aktualizacja.

Nie macie czasu na przygotowanie kopii urządzenia.

Ostatnim przedsięwzięciem jest wykonanie kopii urządzenia, zanim je zaktualizujemy. Im, więcej mamy danych, tym dłużej zajmie nam wykonanie kopii zapasowej naszego urządzenia. Jeżeli nie macie odpowiednio dużo wolnego miejsca na iCloud, dobrze umiejscowić nasze dane na Dropboksie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Mateusz

  O której ma być iOS ?

  • iMarcin

   Około godziny 19:00.

 • Neo

  Zainstalowałem ios 8 GM na 4 s i nie widzę różnicy w działaniu z ios 7.1.2. Wydaje się, że bateria nawet lepiej trzyma (oczywiście to moja subiektywna opinia). Kilka apek nie jest kompatybilnych z nowym ios, ale mam nadzieję, że wkrótce autorzy to naprawią. Poprzednio miałem jailbreak teraz jest mi to zbędne i nie mam zamiaru tego robić w przyszłości. Rewelacyjną funkcją dla mnie jest odpisywanie na sms z poziomu blokady urządzenia. Mam nadzieję, że inne aplikacje typu Viber czy Messenger również doczekają się tej możliwości.

  • krzysiekb92

   Skoro Apple to wprowadziło to większość aplikacji powinno mieć tę funkcje po odpowiedniej aktualizacji dla iOS 8. Obecnie też korzystam z iOS 8, choć ciężko było mi się rozstać z niektorymi rozszerzeniami…

 • szii

  do aktualizacji wymagane 4,6 gb wolnego miejsca, przy 6gb pojemności to nierealne!

  • Bartek

   Zrób przez itunes, nie przez telefon :P