Krystian25.10.2014
Dlaczego nie warto robić Jailbreak iOS 8/8.0.2/8.1

Wydany kilka dni temu program Pangu umożliwiający wykonanie jailbreak na każdym urządzeniu z iOS 8/8.1 wywołuje dużo kontrowersji. Dziś napiszę Wam dlaczego nie warto korzystać narazie z tego narzędzia.

203543-1280

01. Jest zabugowany.

Wiele osób skarży się na to, że ma problem z samym wykonaniem Jailbreak na swoim iUrządzeniu. Problem polega na zawieszaniu się urządzenia na logu Apple.

02. Aplikacje i dodatki nie są kompatybilne.

Sens robienia Jailbrak zależy głównie od tego, co możemy potem zainstalować. Niestety bardzo wiele dodatków działających z pomocą MobileSubstrate nie jest przystosowanych do iOS 8.

03. Niedziałające aplikacje.

Wiele z aplikacji systemowych po wykonaniu Jailbrak nie działa prawidłowo co gorsza, użytkownicy często informują o problemach z programami systemowymi jak Wiadomości, Safari czy Mail.

04. Gwarancja.

Ostatni punkt czysto teoretyczny, Apple w warunkach gwarancji zaznacza, że modyfikowanie iOS łamie warunki gwarancji i w przypadku odesłania takiego telefonu do serwisu nie zostanie on bezpłatnie naprawiony. Oczywiście w 99,99% przypadków można zrobić restore do standardowego oprogramowania, ale warto o tym pamiętać robiąc Jailbreak.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Marek Guzik

  Jailbreak IOS 8.1 Iphone 5s w100% zgadzam się z punktem 01 pochodził 2 godziny aż do restartu telefonu później już tylko odtwarzanie ustawień fabrycznych

  • Grzegorz Sawczak

   Mi działał 15 minut na 5s 32gb (iOS 8.1)… Instalacja jakiejkolwiek aplikacji spowodowała restart i SAFE MODE. Więc odinstalowałem aplikacje i restart. Zrobiłem REJAILBREAK. Zadziałało. Pojawiło się samo z jailbreaka restore device, którego nigdy wczesniej nie widziałem (napis na ekranie). Zadziałało. Znowu restart, ponowna próba i….apple log bootlooping :) oraz oczywiście RESTORED AS NEW. Poczekam aż coś z tym zrobią. Mam na ip5 16gb na iOS 7.1.2 i tam śmiga bez problemu. Ech, ale niestety do niedzieli jest na aukcji, więc muszę mu wgrać iOS 8.1 i restore as new…

 • Tomasso666

  Trzeba wyłączyć blokadę, touch ID i znajdź mój iphone, wtedy będzie wszystko śmiga. Niestety niektórzy nie czytają dokładnie co należy wykonać i wtedy faktycznie tylko restore. Aha aplikacji i dodatków w Cydii przybywa z każdą godziną…
  Dlatego może jednak warto zanim apple załata dziurę kolejną aktualizacją.
  Swoją drogą szkoda że się pospieszyli zamiast wypuścić od razu wersję z Cydią.

 • Kwiecik

  Puki co nie warto, bo jest pełno bugów. AppStore nie działa, żadna strona nie chce się wczytywać i co najważniesze nie można zsynchronizować urządzenia z iTunes

  • I’m nadludź PC user

   […]Puki co nie warto[…]

   Póki co weź słownik ortograficzny do ręki i pierdyknij się nim z całej epy w swój pusty czerep.

 • kkk

  jakos u mnie dziala wszystko:) jak nie umiecie czegos zrobic to sie nie bierzcie za to. a ten kto pisze ze aplikacje nie sa kompatybilne to sam chyba nie jest kompatybilny. jest MNOSTWO aplikacji kompatybilnych z iOS 8 :)

  • Bobek

   To ciesz sie ze Chinole maja dostęp do twoich danych