Krystian25.10.2014
Dlaczego nie warto robić Jailbreak iOS 8/8.0.2/8.1

Wydany kilka dni temu program Pangu umożliwiający wykonanie jailbreak na każdym urządzeniu z iOS 8/8.1 wywołuje dużo kontrowersji. Dziś napiszę Wam dlaczego nie warto korzystać narazie z tego narzędzia.

203543-1280

01. Jest zabugowany.

Wiele osób skarży się na to, że ma problem z samym wykonaniem Jailbreak na swoim iUrządzeniu. Problem polega na zawieszaniu się urządzenia na logu Apple.

02. Aplikacje i dodatki nie są kompatybilne.

Sens robienia Jailbrak zależy głównie od tego, co możemy potem zainstalować. Niestety bardzo wiele dodatków działających z pomocą MobileSubstrate nie jest przystosowanych do iOS 8.

03. Niedziałające aplikacje.

Wiele z aplikacji systemowych po wykonaniu Jailbrak nie działa prawidłowo co gorsza, użytkownicy często informują o problemach z programami systemowymi jak Wiadomości, Safari czy Mail.

04. Gwarancja.

Ostatni punkt czysto teoretyczny, Apple w warunkach gwarancji zaznacza, że modyfikowanie iOS łamie warunki gwarancji i w przypadku odesłania takiego telefonu do serwisu nie zostanie on bezpłatnie naprawiony. Oczywiście w 99,99% przypadków można zrobić restore do standardowego oprogramowania, ale warto o tym pamiętać robiąc Jailbreak.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_