Krzysiek Borek14.04.2016
Dostawcy zaczynają podpisywać umowy związane z produkcją części dla Apple Watch 2

Apple Watch 2 powinien zadebiutować w drugiej połowie bieżącego roku, a informator związany z łańcuchem dostaw zdradził nowe informacje portalowi DigiTimes. Samsung i inni dostawcy mają już komplet zamówień na komponenty do nadchodzącego inteligentnego zegarka.

Za produkcję i dostarczenie układu scalonego będzie odpowiadać TSMC, Amkor Technology, STATS ChipacPAC. Kinsus i Samsung również mogą liczyć na produkcję SoC, wliczając w to pamięć DRAM,NAND i wiele innych układów. Warto wspomnieć, że dostarczali oni części do złożenia układu scalonego S1 będącego motorem napędowym obecnie sprzedawanego zegarka.

watch2

Wcześniej Quanta Computer miało jako jedyne zająć się produkcją drugiej generacji i wyprodukowali nawet parę testowych egzemplarzy. Miało to miejsce w styczniu bieżącego roku, a wtedy premiera była przewidziana właśnie na czerwiec.

Najlepszym momentem na prezentację będzie tegoroczne WWDC lub prezentacja iPhone’a we wrześniu. Pierwowzór pokazano we wrześniu 2014 roku, a sprzedaż rozpoczęto w kwietniu 2015. Sugeruje to cykl życia stanowiący od 14 do 19 miesięcy, aby każdy był w stanie sięgnąć po kolejną generację.

Obecnie nie mamy szczegółowych informacji o zegarku Apple, ale mam wrażenie, że możemy zapomnieć o diametralnych zmianach we wzornictwie. Wydaje mi się, że będzie to model „s”, a prawdziwą nowość zobaczymy w przyszłym roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek