Wacław Niezgoda01.06.2015
Drake, Pharell Williams i David Guetta będą pracować dla Apple?

Nowa usługa strumieniująca muzykę na żądanie, czyli iTunes Radio, która ma przejąć najlepsze cechy Spotify, Pandory oraz YouTube, ma zostać wypuszczona wraz z premierą iOS 8.4 czyli już 8 czerwca zaraz po konferencji WWDC.

Aktualnie prowadzone są rozmowy z Pharellem Wialliamsem, Drakiem, oraz Davidem Guettą aby pracowali oni dla Apple, zajmując się nową usługą- iTunes radio.

Apple chce, aby okres próbny dla nowej usługi wynosił aż trzy miesiące co w porównaniu do tygodnia jakie otrzymują nowi użytkownicy Spotify, jest bardzo długim okresem. Opłata za każdy kolejny miesiąc to 10 USD. Planowane jest również umieszczenie tekstów piosenek w serwisie, Cupertino nie chce jednak płacić wytwórniom dodatkowych pieniędzy za udostępnienie słów.

iTunesRadio

Jeśli Cupertino udało się podpisać umowy z większymi wytwórniami i ustalić korzystne warunki, moim zdaniem nowa usługa strumieniująca bardzo namiesza na rynku. Po pierwsze będzie dostępna zaraz po wyjęciu iPhone’a lub iPada z pudełka, a co za tym idzie ma ogromny rynek potencjalnych użytkowników.

Po drugie Apple już raz ustaliło warunki, co prawda iTunes był wtedy pierwszym większym sklepem z muzyką cyfrową i z pewnością pomogło mu to odnieść tak wielki sukces. Nie ważnym jest jednak kto pokaże światu produkt jako pierwszy, ważne jest kto pokaże go lepiej wykonanym.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS