Krzysiek Borek07.01.2017
Działanie systemu operacyjnego dla pierwszego iPhone`a zaprezentowane na wideo

Kiedyś jeden z czytelników spytał mnie kim jest Sonny Dickson, ale wtedy nie znałem odpowiedzi na to pytanie. Okazuje się, że pan Dickson zajmuje się zbieraniem przecieków o urządzeniach mobilnych, a jeden z nich prezentuje działanie Acorn OS, systemu operacyjnego napędzającego pierwsze prototypy iPhone’a.

Autor przecieku pokazał nam, nad czym pracowali inżynierzy Apple, zanim opracowano iOS. Widać, że Acorn bazuje na pokrętle znanym z pierwszych modeli iPoda w przeciwieństwie do fizycznego przycisku. Cyfrowe pokrętło służyło do wchodzenia/wychodzenia z wybranych części systemu operacyjnego.

Wideo prezentujące prototyp systemu operacyjnego nie pokazuje sprzętu, na którym działał i nie rzuca również światła na późniejsze wykorzystanie iOS i dodanie przeglądarki internetowej. Prototyp urządzenia podobno nawiązywał do iPhone’a 2G, ponieważ miał aluminiową obudowę, dotykowy wyświetlacz, łączność 2G i WiFi. Warto nadmienić, że w 2006 roku pojawiły się pierwsze informacje o sprzęcie Apple mówiące o zastosowaniu aluminiowej obudowy i wirtualnego pokrętła.

Inni zgodnie mówią, że wirtualne pokrętło było brane pod uwagę przed wprowadzeniem do urządzenia iOS. Nawet jeden z patentów Apple (z 2012 roku) ukazuje podobny interfejs do tego na powyższym materiale wideo. Mam wrażenie, że widać na nim również jedyny prototyp korzystający z Acorn OS, który prawdopodobnie szybko został usunięty.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek